שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

אישום: מנהל ב"עמיתים" הרוויח 7.7 מיליון שקל על חשבון החוסכים

לפי כתב האישום, צחי כהן, מנהל צוות השקעות ב"עמיתים" ב-2005-2012, ניצל מידע מוקדם אודות המניות שתרכוש "עמיתים", על מנת לאסוף אותן בשוק בזול ולמכור אותן ביוקר

תומר גנון 16:2304.01.15

הפרקליטות הגישה היום כתב אישום נגד צחי כהן, מנהל צוות השקעות ב"עמיתים" בין השנים 2005-2012, בגין עבירות של תרמית בניירות ערך, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירת איסור הלבנת הון. יחד עם כהן נאשמים גם אחותו וגיסו, קרן ויוסף גרצ'יקוב, בביצוע בצוותא של עבירת מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירת איסור הלבנת הון.

 

על פי כתב האישום, כהן היה אחראי על המסחר במניות עבור החוסכים בכל הקרנות המאוחדות בעמיתים – גוף המאחד 8 קרנות הפנסיה ההסתדרותיות אשר הולאמו בשנת 2003. מתוקף תפקידו לכהן הייתה חובת נאמנות לעמיתים ולחוסכים בקרנות הפנסיה, ונאסר עליו להימצא במצב של ניגוד עניינים בין תפקידו ועבודתו בעמיתים ובין אינטרס אישי שלו ושל קרובים לו. על כן נאסר עליו להחזיק ולרכוש ניירות ערך עבור עצמו.

 

צחי כהן נאשם בתרמית בניירות ערך, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירת איסור הלבנת הון צחי כהן נאשם בתרמית בניירות ערך, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירת איסור הלבנת הון צילום: shutterstock

 

אלא שכהן החליט לנצל את המידע שאליו נחשף במסגרת עבודתו על מנת להשיא לעצמו רווחים. זאת תוך הסתרת פעילותו באמצעות חשבונות אחותו וגיסו. בטרם רכש כהן מניות עבור "עמיתים", הוא הקדים ורכש אותן בשערים נמוכים יותר לחשבונות פרטיים בשליטתו. בהמשך, ולאחר ששער המניה עלה עקב ביצוע רכישות מסיביות של אותן מניות לחשבונות "עמיתים", מכר כהן את המניות מהחשבונות הפרטיים בשער גבוה יותר. בפעילות זו הפיק כהן במרמה רווחים בסך של כ-7.7 מיליון שקל, כאשר חלק מהרווחים הופקו על חשבון כספי החוסכים בקרנות הפנסיה.

 

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד אסף עיסוק, עוזר לפרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), הנאשמים האחרים אפשרו לכהן לפעול מחשבונם ולמשוך את רווחי המרמה. בנוסף הם נהנו מחלק מהרווחים בעצמם. כהן, כך נטען, ניצל את תפקידו, מעמדו וסמכויותיו, ורתם את הפעילות המוסדית וכספי החוסכים בקרנות הפנסיה לטובת השאת רווחים לעצמו ולנאשמים האחרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x