$
משפט

שנתיים וחצי מאסר וקנס 180 אלף שקל בפועל למוכר חשבוניות פיקטיביות

לואי קורד מירושלים יחד עם שותפו אשרף שאויש, הורשעו בכך שהקימו חברות קש שבאמצעותן הפיצו חשבוניות פקטיביות לחברות שהשתמשו בהן בכדי להקטין את ההכנסות החייבות במס שלהן

עמרי מילמן 13:4728.12.14

לואי קורד מירושלים יחד עם שותפו אשרף שאויש, הורשעו בכך שהקימו חברות קש שבאמצעותן הפיצו חשבוניות פיקטיביות (בתשלום) לחברות שהשתמשו בהן בכדי להקטין את ההכנסות החייבות במס שלהן. בין החברות שהיו לקוחות של השניים היו מסגריית "אלשורוק" וחברת "אלג'וואד לחומרי בניין". סך החשבוניות שהוגשו על ידי השניים מוערכות בכ-16 מיליון שקל.

 

על פי כתב האישום, סך המס הנגזר מחשבוניות אלה עומד על כ-2.7 מיליון שקל.

 

 

מאסר (אילוסטרציה) מאסר (אילוסטרציה) צילום: shutterstock

 

בכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד ענבר עפרת וינשטיין מן המחלקה המשפטית מכס ומע"מ ירושלים, תואר כי קורד שכר משרדים, ריהט אותם ומילא אותם בציוד משרדי ומחשבים, במטרה לתת נופך של אמינות למצג השווא של פעילות החברות. קורד אף דאג כי המשרדים יהיו מאויישים לאורך שעות היום. בכתב האישום מפורט כי קורד ושותפו קיבלו צ'יקים מהחברות השונות עבור החשבוניות שנמכרו להן, כביכול כתשלום עבור עסקאות, פרטו את הצ'קים למזומן והחזירו את המזומן לחברות. בגזר הדין גזר בית המשפט 32 חודשי מאסר בפועל וקנס של 180 אלף שקל עבור לואי קורד, ו-20 חודשי מאסר עם קנס שלח 110 אלף שקל עבור שאויש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x