$
משפט

מליברמן לקירשנבאום - סגנית השר שכרה את שירותיו של עו"ד גיורא אדרת

קירשנבאום, שחשודה בעבירות שוחד בפרשת השחיתות במשרד הפנים שכרה את מי שייצג עד לא מזמן את יו"ר מפלגתה; יו"ר נת"ע אלכס ויזניצ'ר שנעצר ביום שבו נחשפה הפרשה, שכר את שירותיו של עו"ד נתי שמחוני, המתמחה בעבירות צווארון לבן

זוהר שחר לוי 20:3627.12.14
מליברמן לקירשנבאום - עורכי הדין שייצגו בעבר את יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, עברו כעת לייצג את החשודים בפרשת השחיתות הגדולה המיוחסת בעיקרה למפלגה.

 

סגנית השר וחברת הכנסת פאינה קירשנבאום החשודה בקבלת שוחד במאות אלפי שקלים שכרה את שירותיו של עו"ד גיורא אדרת, מפרקליטי הצווארון הלבן הבולטים, כדי שייצגה. קירשנבאום נחקרה בשבוע החולף במשרדי יאח"ה שבלהב 433 וצפוייה להיחקר שוב בימים הקרובים.

 

עורך הדין נתי שמחוני
עורך הדין נתי שמחוני צילום: אוראל כהן

 

מקורב נוסף לליברמן, יו"ר נת"ע אלכס ויזניצ'ר שחשוד גם הוא במסגרת הפרשה בעבירות של מרמה ותיווך לשוחד נעצר ביום בו נחשפה הפרשה ל-9 ימים. ויזניצ'ר שכר את שירותיו של עו"ד נתי שמחוני, המתמחה בעבירות צווארון לבן ועומד בראש המחלקה לעבירות אלו במשרד הרצוג פוקס נאמן.

 

עו"ד שמחוני היה שותפו של אדרת במשרד הבוטיק אדרת-שמחוני. בפברואר האחרון הוא עבר כשותף למשרד הרצוג פוקס נאמן כדי לנהל את מחלקת הצווארון הלבן. עוה"ד אדרת ושמחוני ייצגו בשנים האחרונות אישי ציבור רבים ובין השאר את ראש עיריית בת ים לשעבר שלומי לחיאני, את בכירי רמדיה וכן בפרשת הקטל של שופרסל. אדרת מייצג בימים אלו גם את בעל השליטה לשעבר באי.די.בי אחזקות, נוחי דנקנר בפרשת הרצת המניות.

 

ייצגו את ליברמן

 

תיק ציבורי ותקשורתי מעניין שעליו עבדו שניהם היה תיק ליברמן. השניים נשכרו על ידי יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ביוני 2011 לקראת משפטו ביחד עם עו"ד ירון קוסטליץ, שהיה אז בכיר במשרד ד"ר יעקב וינרוט ומאז, לפני מספר חודשים, הקים משרד עצמאי. גם קוסטליץ מייצג בפרשת השחיתות החדשה, כסנגורו של מתן דהן, יו"ר עמותת איילים החשוד במתן שוחד לקירשנבאום תמורת הטיית תקציבים. הפרקליטים גויסו על ידי ליברמן לאחר שהיועמ"ש, יהודה וינשטיין, הודיע לשר החוץ כי בכוונת הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום בעבירות של מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון והטרדת עד. העבירות התייחסו למערכת עסקים סבוכה שניהל ליברמן עליה הוזרמו מיליוני דולרים מבעלי אינטרסים בישראל וזאת במהלך כהונתו כחבר כנסת וכשר בממשלה.

 

בסופו של דבר, מכתב האישום שהוגש בדצמבר 2012 נמחקו מרבית העבירות והתיק המרכזי נסגר. ליברמן הואשם רק בעבירות של מרמה והפרת אמונים כשנטען כי פעל לקידומו של זאב בן אריה לתפקיד שגריר ישראל בלטביה, לארח שקיבל ממנו מידע סודי על חקירתו הפלילית. לפני כשנה ניתנה ההכרעה בתיק וליברמן זוכה מהמיוחס לו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x