$
משפט

ליברמן על פרשת השחיתות: "אין בחירות בלי חקירות"

שר החוץ ויו"ר "ישראל ביתנו" התייחס בדף הפייסבוק שלו לחקירת חברי מפלגתו השבוע, הביע ביטחון בחפותם ואמר כי הדבר נובע מהתערבות "כוחות עלומים"

כלכליסט 17:1826.12.14

"בכל בכל מערכת בחירות, מתערבים 'כוחות עלומים' ופוגעים בזכותה של 'ישראל ביתנו' להתמודדות הוגנת", כך כתב היום (ו') שר החוץ ויו"ר המפלגה, אביגדור ליברמן, בעמוד הפייסבוק שלו בתגובה לפרשת החשדות לשחיתות במשרד הפנים שהתפוצצה השבוע. בין הנחקרים בפרשה גם סגנית שר הפנים ובכירה ב"ישראל ביתנו", פאינה קירשנבאום, וכן חברים נוספים במפלגה.  לדבריו, "בכל הנוגע ל'ישראל ביתנו' - אין בחירות בלי חקירות".

 

 

 

ליברמן הביע ביטחון ב"חפותם של  כל חברינו, ומזכיר שוב שרצוי לא למהר ולחרוץ את דינם של האנשים כי בחברה דמוקרטית אדם הוא חף מפשע כל עוד לא הוכח אחרת. אני גם דוחה בתוקף את הניסיון להכתים את 'ישראל ביתנו' כולה"

 

עוד ציין ליברמן כי "'מקרה זה תמיד הפתרון הקל למי שמתעצל לחשוב' כתב א.ב יהושע בספרו 'אש ידידותית'. לכן, רק אלו שמתעצלים לא יחשבו מדוע ואיך, פעם אחר פעם וללא יוצא מן הכלל" מתערבים אותם כוחות עלומים נגד מפלגתו. לדבריו, "בכל הפעמים אנחנו ידענו להתמודד עם זה ויצאנו מחוזקים, גם הפעם נתחזק ונמשיך לפעול למען ביטחונה ואחדותה של מדינת ישראל. מילה זו מילה".

 

 

פאינה קירשנבאום פאינה קירשנבאום צילום: גיל יוחנן ויינט

 

פרשת השחיתות הנוכחית מוגדרת כאחת החמורות בתולדות המדינה, וכוללת חשדות להעברת כספי ציבור בהיקף של מיליוני שקלים מגורמים פוליטיים ומקורבים להם, ובכללם לוביסטים, למועצות אזוריות, לעמותות שונות ולאיגודי ספורט - על פי החשד תמורת טובות הנאה. בפרשה מעורבים בין השאר קירשנבאום והשר לשעבר סטס מיסז'ניקוב, ראשי מועצות, ובכירים במפלגת "ישראל ביתנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x