$
משפט

פרשת השחיתות: מעצר עוזרתה של קירשנבאום הוארך ב-6 ימים

העוזרת האישית של סגנית שר הפנים חשודה בשוחד, מירמה ושיבוש הליכים; מעצר יו"ר אגודת "מעל הסם", מיכאל צ'צ'בה, הוארך ב-4 ימים

זוהר שחר לוי 19:4225.12.14
בית משפט השלום האריך היום (ה') את מעצרם של שני חשודים נוספים בפרשת השחיתות במשרד הפנים: מעצרה של ויקה רבין, העוזרת האישית של סגנית השר פאינה קירשנבאום, החשודה בעבירות של שוחד, מירמה ושיבוש הליכי חקירה, הוארך ב-6 ימים ימים; ומעצרו של יו"ר עמותת "מעל הסם", מיכאל (מישה) צ'צ'בה, הוארך ב-4 ימים.

 

 

 

היום הותר לפרסום כי יאיר גלר, ראש הרשות למלחמה בסמים, ומיכאל (מישה) צ'צבה, יו"ר עמותת "מעל הסם", חשודים בעבירות של מתן שוחד, קשר לפשע, מירמה והפרת אמונים וקבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, וזאת במסגרת פרשת השחיתות הגדולה שנחשפה. על פי החשד, נתן גלר שוחד במספר הזדמנויות שוחד לקירשנבאום ולדאוד גוסובסקי, ראש מטה מפלגת "ישראל ביתנו", באמצעות הרשות למלחמה בסמים שבראשה הוא עומד, וכן סייע לקבלת כספים במירמה בנסיבות מחמירות. על פי החשד נתן צ'צבה יחד עם אחרים שוחד לקירשנבאום ולגודובסקי בתמורה להעברת תקציבים לעמותת "מעל הסם" ולסיוע בקבלת מכרז.

 

 

קירשבנאום ושר התיירות לשעבר מיסז'ניקוב - חשודים בפרשה קירשבנאום ושר התיירות לשעבר מיסז'ניקוב - חשודים בפרשה צילום: עטא עוויסאת

 

בא כוחו של צ'צ'בה, פרופ' קנת מן, ציין במהלך הדיון בעניינו כי מרשו מנהל את העמותה במשך זמן רב וכשנשאל על ידי השוטרים השיב לשאלות. "הוא לא יודע מה נמצא אחרי שנה בידי המשטרה ומפליל אותו, וולא ניתנה לו הזדמנות להשיב על כך", אמר מן, "במצב זה צריך לבוא לקראתו ולשחררו למעצר בית".

 

מעצרו של גלר ראש הרשות למלחמה בסמים, הוארך כבר אתמול ב-7 ימים. במהלך הדיון בעניינו, צוין כי, בין השאר, החשד לגביו הוא שהעלה את דמי הטיפול למטופלים מסוימים ב-2,000 שקל כשהדבר לכאורה מעיד על כסף שניסה לגייס. לפי בא כוחו, עו"ד אלי כץ, החשד לגביו הוא כי ניסה באופן בלתי כשר להעלות את התקציב לרשות שבראשה הוא עומד.

 

"האם ידע גלר שכספים שהוא מעביר בצורה לגיטימית מועברים לאחר מכן כשוחד לאנשים אחרים?", שאל סנגורו בביהמ"ש. "במילים אחרות, האם כל העיקום של התמונה פה הוא באמת דבר שמבוסס ראייתית? האם הוא מבוסס בעדות מעשה ידי אדם - שאדם אומר שהוא ידע שגלר ידע, או שיש משהו אחר שיכול להצדיק את הארכת המעצר? זה יאיר גלר, לא אורי גלר, הוא לא יכול לעקם כספים, אחרי שהוא מוציא חשבונית בהליך מסודר, אם בדיעבד נודע שהכספים שימשו למשהו אחר, אני לא יודע מה יכול לקשור אותו לזה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x