שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דעות

הטלוויזיה של סלקום: HOT ו-yes למדו את הלקח

HOT ו-yes זוכרות את המהפך של 2012 בשוק הסלולר ומקוות שיידעו להתמודד טוב ותר עם התחרות החדשה המתרגשת עליהן

אופיר דור 08:1525.12.14

אם להסתמך על החוברת שהפיצה סלקום במקביל להודעה על השקת הטלוויזיה, החברה מתכוונת לנסות ולהכות את HOT ו־yes באותם הכלים שבהם הכתה אותה גולן טלקום בתחום הסלולר בשנתיים האחרונות. סלקום הדגישה בחוברת את המחירים הגבוהים שגובות HOT ו־yes עבור השירות שלהן ועוד יותר מכך את חוסר השקיפות במחיר.

 

ההתמקדות בשקיפות ובמחיר האחיד היא בדיוק מה שאפיין את האסטרטגיה השיווקית של גולן טלקום ושאר השחקניות החדשות שנכנסו לשוק הסלולר ב־2012. והאסטרטגיה עבדה. רק חסר שסלקום, עד לא מזמן החברה שייצגה יותר מכל את חברות הסלולר הדורסניות, תוסיף את הסלוגן הפרסומי "די לחזירות" בהתייחס ל־HOT ו־yes.

 

מתוך החוברת שסלקום הפיצה אתמול מתוך החוברת שסלקום הפיצה אתמול

 

ב־HOT ו־yes מקווים שהם למדו את הלקח של חברות הסלולר הוותיקות ויידעו להתמודד טוב יותר עם התחרות החדשה המתרגשת עליהן. כמו חברות הסלולר הוותיקות, ששבו והתלוננו בשנתיים האחרונות שגולן טלקום ושאר השחקנים החדשים לא צריכים להשקיע בהקמת תשתית ולכן יכולים להציע מחירים זולים, גם ל־HOT ו־yes יש תירוץ משלהן. סלקום מקבלת כרגע כרטיס חופשי ולא צריכה להשקיע בהפקות מקור, ואילו הן מחויבות להשקעה של עשרות מיליוני שקלים בשנה.

 

אלא שתירוצים כמובן לא יספיקו. HOT ו־yes שדרגו בחודשים האחרונים את חבילות התוכן והוסיפו סרטים וסדרות בחינם ל־VOD כדי להדגיש את היתרון האיכותי שלהן על פני סלקום, שלא תוכל להציע מגוון גדול כמו שלהן. ההערכה היא ששתי החברות יתאמצו מאוד לא להיגרר למלחמת מחירים מול סלקום אלא ינסו להסביר ללקוחות שהן מציעות מוצר ברמה אחרת. אם להתבסס על ניסיון הסלולר, לא בטוח שהאסטרטגיה הזאת תצליח לאורך זמן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x