$
משפט

מנהל המינהל לשעבר אבי דרכסלר הורשע - צפוי לרצות 5 חודשי עבודות שירות

דרכסלר הודה בעבירות המיוחסות לו בכתב האישום לפיהן העלים הכנסות משתי עסקאות נדל"ן בהן היה מעורב. הוא אמר היום בביהמ"ש: "אני לא יודע במה יותר להתבייש, מהאישום עצמו שעושה לי אות קין, או מכך שניתן לייחס לי את העבירה הכי טפשית בעולם"

זוהר שחר לוי 11:4723.12.14

עו"ד אבי דרכסלר, לשעבר מנהל מינהל מקרקעי ישראל, הודה והורשע הבוקר (ג') בעבירות של השמטת הכנסה ועריכת דו"ח לא נכון. במסגרת הסדר טיעון שהושג עמו הוא צפוי לרצות 5 חודשי עבודות שירות. גזר דינו יינתן בחודש פברואר."אני לא יודע במה יותר להתבייש, מהאישום עצמו שעושה לי אות קין, או מכך שניתן לייחס לי את העבירה הכי טפשית בעולם", אמר דרכסלר לבית המשפט לאחר הרשעתו.

 

ביחד עם דרכסלר הודה והורשע יועץ המס הרצל רוקח גם הוא בעבירות של השמטת הכנסה ועריכת דוח לא נכון, אולם הוא חזר בו מההסדר שהושג עמו ועל כן יתקיים בעניינו דיון לעניין עונשו בעוד כחודשיים.

 

כתב האישום בעניינם של השניים הוגש ביולי האחרון לבית משפט השלום בתל אביב שייחס להם עבירות מס. לצד כתב האישום הוגש לבית המשפט הסדר הטיעון שלפיו יודה דרכסלר, שכיום עוסק בתחום הנדל"ן, במיוחס לו וירצה 5 חודשי עבודות שירות. השופטת לימור מרגולין-יחידי הרשיע את השניים על פי הודאתם.

 

"מה שהכי חשוב לי להסביר", אמר דרכסלר עצמו בדיון, "זה שכתוצאה מהאישום הזה, משנת 2011 הפסקתי לתפקד גם כעו"ד, לא הולך לאירועים בהם משתתפים חברים שלי שחלקם שופטים וחלקם עו"ד, הייתי מרצה מבוקש והפסקתי להרצות, אני הולך עם תחושה שיש עלי אות קין. בעדותי במס הכנסה, כשהראו לי שצ'ק אחד לא שולם, לקחתי את כל האחריות עלי".

 

מנהל המינהל לעבר, אבי דרכסלר. "אני הולך עם תחושה שיש עלי אות קין" מנהל המינהל לעבר, אבי דרכסלר. "אני הולך עם תחושה שיש עלי אות קין" צילום: שאול גולן

 

 

דרכסלר הוסיף: "לגבי מצבי הכלכלי – מצבי בסדר גמור. רציתי לנהל משפט, אך מבחינה נפשית איני מסוגל לעמוד בזה. היתה לי הרגשה שאני יכול לצאת עם משפט במצב יותר טוב, אך רציתי לחתוך את ההליך, כי קשה לי עם זה. הנושא של מאסר על תנאי ועבודות השירות נתפס בציבור מאוד קשה וככל שהקנס שלי יהיה יותר גבוה, אות הקין שלי יהיה יותר גבוה".

 

"הסדר הטיעון", אמרה עו"ד איריס שמואלי מפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) במהלך הדיון היום בהתייחסה לדרכסלר. "מביא לסיום מהיר את עניינו וחוסך ממנו את עינוי הדין הקשור בהתדיינות משפטית. יש לתת משמעות לחומרה לעובדה שהנאשם העומד בפני בית המשפט נשא בתפקידים ציבוריים שמחייבים אותו בניקיון כפיים כללי, יחד עם זאת, יש לתת את מלוא המשמעות לעובדה זאת ולצד החומרה המתבקשת ממעמדו הציבורי, יש לזקוף לזכותו את התרומה הציבורית וסך כל השיקולים הללו מצדיקים את בית המשפט לכבד את ההסדר אליו הגיעו הצדדים".

 

סנגורו של דרכסלר, עו"ד איל רוזובסקי הציג בפני בית המשפט תיעוד לפועלו ולתרומתו של דרכסלר וציין כי באשר לקנס שיוטל עליו לצד עבודות השירות – יש להעמידו בין 10-50 אלף שקל.

 

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז ת"א (מסוי וכלכלה), בין השנים 2009-2005 השמיט דרכסלר מן הדו"חות שהוגשו לרשויות המס, את הכנסותיו משתי עסקאות נדל"ן בהן היה מעורב.

 

רוקח, נטען בכתב האישום, ששימש כיועצו של דרכסלר לענייני מס וכמיצגו בפני רשות המסים, ניהל משנת 2008 את מערכת החשבונות של דרכסלר וסייע בהגשת הדו"חות על הכנסותיו לשלטונות המס. רוקח רשם בחסר הכנסה שנוצרה לדרכסלר באחת משתי העסקות האמורות, והשמיט מן הדו"ח שערך עבור דרכסלר דיווח על ההכנסה שנוצרה.

 

השמטת ההכנסות מהדו"חות שהוגשו לרשויות המס מתייחסת לשתי עסקאות. אחת מהן, משנת 2005, עסקה בה יזם דרכסלר את עסקת מכירת הבנק הרומני BANK EUROM, מהחברה ההולנדית KOLAL BV, לבנק לאומי. שכר טרחתו של דרכסלר מן החברה ההולנדית עמד על כ- 1.5 מיליון שקל.

 

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד איריס שמואלי מפרקליטות ת"א, השמיט דרכסלר מספרי חשבונותיו רישום של התשלום הרביעי שקיבל במסגרת העסקה, סכום של 495 אלף שקל. כך נטען, כי בדין וחשבון על הכנסותיו לשנת המס 2007 שהגיש דרכסלר לפקיד השומה, הוא השמיט את ההכנסה.

 

האירוע הנוסף מתייחס לשנים 2008-2007, אז, לפי כתב האישום, העניק דרכסלר ייעוץ משפטי, ביחד עם עורכי דין נוספים, בקשר עם עסקת נדל"ן במקרקעין באזור כפר סבא. העסקה הניבה לעורכי הדין הכנסה של שכר טרחה בסך כולל של כ-560 אלף שקל. חלקו של דרכסלר בהכנסה עמד על מחצית.

 

לפי האישום, בדו"ח השנתי על הכנסותיו של דרכסלר, לשנת המס 2008, שנערך על ידי רוקח, נרשמה מחצית ההכנסה, אך נוכה ממנה חלקו של השותף לעסקה כהוצאה. רישום זו איפס את הדיווח על הכנסתו של הנאשם, ואיין את החבות במס של ההכנסה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x