$
משפט

תיק העובדת הזרה בבית ברק: נילי פריאל נעזרת באולמרט

כשלוש שנים נמשך ההליך הפלילי נגד נילי פריאל, רעייתו של השר לשעבר אהוד ברק, בנוגע להעסקת עובדת זרה; כעת היא מבקשת להוסיף ראיות אחרי שלב הסיכומים

זוהר שחר לוי 08:4423.12.14

כשלוש שנים נמשך ההליך הפלילי נגד נילי פריאל, רעייתו של השר לשעבר אהוד ברק, בנוגע להעסקת עובדת זרה. באוגוסט הוגשו הסיכומים בתיק. פריאל ביקשה לבטל את האישום משום שלטענתה מדובר באכיפה בררנית.

 

בעוד התיק ממתין לגזר הדין של השופטת אורנית אגסי, מבקשת פריאל להוסיף ראיה חדשה. באי כוחה, עו"ד נבות תל־צור ועו"ד ליה אפריאט, טוענים שבידיהם עדות של מפקח וחוקר ברשות ההגירה שניתנה בדיון בכתב אישום אחר. אותו מפקח העיד בבית המשפט שעד לנקודת זמן מסוימת טופלו תיקים כאלה במישור המינהלי בלבד, אם היה מדובר בעבירה ראשונה, ורק בעבירה שלישית הועבר התיק להגשת כתב אישום.

 

 

עו"ד נבות תל צור. מבקשים להוסיף ראייה חדשה עו"ד נבות תל צור. מבקשים להוסיף ראייה חדשה צילום: עמית שעל

 

בשל העובדה שההליכים בתיק הסתיימו, נשענו פרקליטי פריאל על החלטה עקרונית של העליון מהעת האחרונה בעניין ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. אז ביקשה המדינה במסגרת ערעורה על זיכויו בפרשת טלנסקי, להוסיף ראיות שהגיעו אליה משולה זקן. שופטי העליון בראשות הנשיא אשר גרוניס קיבלו את הבקשה. לפי עו"ד תל־צור, "כעולה מההחלטה בעניין אולמרט, השאלה העיקרית טמונה בחובה להבטיח את חשיפת האמת, למנוע עיוות דין ולעשות משפט צדק". בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב ידון בקרוב בבקשתה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x