שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הותר לפרסום: ראש עיריית רמת גן, ישראל זינגר, חשוד בעבירות שוחד ומרמה

זינגר, שנבחר לתפקיד באוקטובר 2013, נעצר הבוקר בביתו על ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירת הונאה; על פי החשד ראש העיר הבטיח לגורמים שונים משרות בעירייה ואספקת עבודה בתמורה לקידום בחירתו לראשות העירייה

תומר גנון 17:2215.12.14

הותר לפרסום: ראש עיירת רמת גן, ישראל זינגר, חשוד בעבירות שוחד ומרמה. זינגר, שנבחר לתפקיד באוקטובר 2013, נעצר הבוקר בביתו על ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירת הונאה (יאח"ה). שופט בית משפט השלום בראשל"צ, מנחם מזרחי, שחרר אותו למעצר בית של שבעה ימים תוך הפקדת ערבויות והרחקתו מהעירייה ל-15 יום.

 

בין החשודים קבלן, עו"ד, שני עובדי עירייה ופרסומאי. העו"ד הוא אריאל למפל, יועצו של זינגר שנעצר בחשד לעבירות של תיווך בשוחד. חשודים נוספים הם הקבלן יעקב סבן, ושני עובדי העירייה יוסי מזרחי, עובד אגף הפיקוח, ואלי צמח חסון, סגן מנהל אגף תברואה וכן הפרסומאי נמרוד ניר. כולם שוחררו למעצר בית.

 

המשטרה חושדת כי זינגר הבטיח לגורמים  אלה משרות בעירייה ואספקת עבודה לחברות מחוץ לעירייה בתמורה לסיוע בקידום בחירתו לראשות העירייה. 

 

ישראל זינגר, היום ישראל זינגר, היום צילום: אוראל כהן

 

בנוסף, החוקרים חושדים שזינגר הבטיח למנות גורמים המקורבים לעבריינים לתפקידים בעירייה, בתמורה לסיוע בבחירות. הבוקר, בתום חקירה סמויה, עיכבו חוקרי יאח"ה לחקירה כעשרים חשודים. כמו כן נערכו חיפושים בבניין העירייה, וכן בבתיהם ובמשרדיהם של החשודים.

 

עו"ד ינון סרטאל המייצג את ישראל זינגר, אמר במהלך דיון הארכת המעצר כי הוא מבקשת לצמצם את ימי הרחקתו של זינגר מהעירייה מחשש לפגיעה בעבודתה.

 

בא כוחו של עו"ד למפל טען כי "אין דבר וחצי דבר שמבסס את החשדות. הוא אינו עובד עירייה, הוא היה היועץ הפוליטי של ראש העיר. הוא עוזר במכון התקנים, בעבר היה יועץ של השרה לימור לבנת, איש נקי לחלוטין. אין שום סיבה להחזיק אותו במעצר, הוא עו"ד, אין לו שום רקע. כל העניין הזה הוא עניין פוליטי, רדיפה פוליטית. נאמר לו בחקירה 'לא ייתכן שליווית את ראש העיר והוא לא נתן לך תפקיד, אז ספר לנו עליו'. אין שום דבר במה שמחשידים אותו. אין ראיות של ממש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x