$
משפט

כתב אישום נגד הרב אברהם פרויליך: העלים למעלה מ-3 מיליון דולר

כתב האישום הוגש בחשד כי במשך שנים פרויליך, דמות מוכרת בעדה החרדית, לא דיווח כלל על הכנסותיו מעסק יוקרתי למכירת עתיקות ללקוחות והחזיק כספים לא מדווחים בחשבונות בנק בשוויץ ובניו יורק

עמרי מילמן 12:3914.12.14

כתב אישום הוגש בשבוע שעבר כנגד הרב אברהם ישראל פרויליך, תושב שכונת גאולה בירושלים בן 64, בחשד כי במשך שנים ניהל עסק יוקרתי למכירת עתיקות ללקוחות בארץ ובחו"ל, מבלי לדווח על הכנסתו ובחלק מן השנים, תוך הצהרה כי לא היו לו הכנסות כלל.

 

על פי כתב האישום, במהלך השנים 2000 עד 2010 פרויליך, המשמש כרב כולל, דמות מוכרת בעדה החרדית, ניהל עסק למכירת עתיקות כאמור תחת השם "יודאיקה ירושלים". את העסק ניהל פרויליך מדירה המצויה באותה כתובת בה רשומה הישיבה אותה הוא מנהל (חגי 34 ירושלים). עוד על פי כתב האישום, בין 2000-2005 העלים פרויליך סכומים בלתי ידועים ואילו בשנים 2006 עד 2010 העלים למעלה משלושה מיליון דולר, לא הוציא חשבוניות או ניהל ספרי חשבונות, שילם לעובדיו במזומן מבלי להוציא עבורם תלושי משכורת והחזיק כספים לא מדווחים בחשבונות בנק בשוויץ ובניו-יורק. כך שבפועל פרויליך לא שילם מע"מ או מס הכנסה בכל אותן שנים.

 

מעצר (אילוסטרציה) מעצר (אילוסטרציה) צילום: שאטרסטוק

 

פרויליך נעצר ביולי 2011 בעקבות חקירה שהתבצעה על ידי משרד חקירות מס הכנסה ירושלים, במהלכה נבדקו מספר חשבונות בנק על שמו. מהחקירה עלה כי בחשבונות הופקדו סכומי כסף במזומן ובהמחאות בסך כולל של כמיליון שקל בכל שנה. מחיפוש שנערך בביתו ובמשרדו בעת המעצר, התברר כי פרויליך עסק במשך כ-30 שנה במכירת כתבי יד, ספרים ומפות מהמאה ה-19 וכן כי ערך כמאה תערוכות ומכירות פומביות בבתי מלון, בעיקר במלון ליאונרדו פלאזה שבמרכז ירושלים.

 

פרויליך , ידוע גם כקרוב משפחה של "האם המרעיבה" שהגן עליה ב-2009 ותקף את החברה החילונית ובית החולים הדסה על כך שהם רומסים זכויות אדם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x