שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
סביבה

הגשם בערבה: הסכרים מונעים מהנפט להתפשט

בינתיים הסכרים מונעים את התפשטות הנפט מחוץ לאזור המזוהם, למרות הגשם שירד באזור שמורת עברונה. במקביל, נעשים מאמצים גדולים לשקם את הנזק שכבר נגרם ולפנות את הקרקע המזוהמת. ראש הממשלה נתניהו ביקר לראשונה באזור האסון ואמר: "המשמות שלנו הן לשמור על בריאות הציבור"

ynet 18:4209.12.14

גשמים ירדו היום (ג') באזור שבו אירע אסון הנפט באילת בשבוע שעבר, אך על אף הגשם, הנפט לא זרם בינתיים מחוץ לאזור המזוהם. במשרד להגנת הסביבה אמרו כי הנפט מתרכז בין היתר בסכרים שנבנו בימים האחרונים כדי למנוע ממי השיטפונות להגיע לאזורים אחרים. 

כמעט שבוע לאחר האסון, הגיע למקום אחר-הצהריים ראש הממשלה בנימין נתניהו וסגן השר אופיר אקוניס, שקיבל את האחריות על המשרד להגנת הסביבה. יחד איתם הגיעו ממלא מקום מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה אלעד עמיחי ומנכ"ל רשות הטבע והגנים שאול גולדשטיין, סמנכ״ל קצא"א (קו צינור אילת-אשקלון) יצחק לוי, ראש המועצה האזורית חבל אילות אודי גת ומנהל מחוז דרום במשרד להגנת הסביבה גיא סמט. בדרך למקום צפה ראש הממשלה נתניהו מהמסוק על העבודות שנעשות לעצירת התפשטות הדליפה.

430 עצי שיטה נפגעו מהנפט 430 עצי שיטה נפגעו מהנפט צילום: רן ליאור

 

בסקירה שניתנה בצומת באר אורה, המקום שממנו דלף הנפט, בפאתי שמורת עברונה שבערבה, אמרו ממלא מקום מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ומנהל מחוז דרום במשרד כי לא נשקפת סכנה לבריאות התושבים וההגנות שנבנו באזור נקודת הדליפה ולאורך תוואי הזרימה הצפוי ובהם סכרים ואמצעי ספיגה, מנעו את התפשטות הזיהום אל מחוץ לשמורה.

 

עוד עדכנו נציגי המשרד להגנת הסביבה כי בשיתוף פעולה עם כלל הגורמים וביניהם רשות הטבע והגנים, רשות הכבאות, משטרת ישראל ורשות הניקוז אילת והערבה, נעשים מאמצים גדולים לשקם את הנזק שכבר נגרם ולפנות את הקרקע המזוהמת.

 

"המשימות שלנו הן לשמור על בריאות הציבור, לפעול לצמצום הסיכון בהגעת הזיהום לאילת ולשקם את שמורת הטבע", אמר נתניהו. "יש כאן שורה של פעולות, כנראה זה יימשך לאורך זמן, אנחנו נקצה את המשאבים הדרושים כדי להגן על הסביבה, על הפנינה הנפלאה הזאת של ארצנו".

 

סגן השר אקוניס הוסיף: "אני מתכוון להגיע לכאן ולהיות כאן עד שנדע בוודאות מוחלטת ששני דברים עיקריים נבלמו: קודם כל, הסכנה הבריאותית לציבור שגר כאן, וכמובן גם כל מה שקשור לעניינים הסביבתיים". אקוניס ציין כי התקשר למנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, הנמצא בכנס בפרו, לחזור לארץ בהקדם.

 

"עובדי משרדו כבר עושים כאן עבודה אדירה בימים האחרונים, כדי להציל גם את הסביבה וגם את תושבי האזור, והוא באמת עושה את דרכו ארצה וממש בקרוב מאוד הוא יגיע הנה", אמר סגן השר. "אני מתכוון להיות פה עד שנדע בוודאות שכל הסכנות חלפו, ואנחנו נשב בימים הקרובים מאוד ונבחן שורה של המלצות שיובאו לממשלה כהחלטות כדי שמקרים מהסוג הזה לא יקרו עוד".

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x