שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

חוק רישוי רכב מתקדם למרות הפגרה: יבואן שיפגע בתחרות צפוי למאסר של שנתיים

ועדת הכלכלה אישרה היום את פרק העונשין בחוק אשר קובע את מדרג הענישה לגופים שלא יעמדו בדרישות החדשות; הוועדה תמשיך בדיונים גם במהלך פגרת הבחירות על מנת לסיים את הכנת הצעת החוק לקריאה שניה ושלישית

תומר הדר 17:1007.12.14

חוק רישוי רכב ממשיך להתקדם, למרות פיזור הכנסת. כפי שפורסם היום ב"כלכליסט", וועדת הכלכלה תמשיך בדיונים בנושא חוק רישוי רכב גם במהלך פגרת הבחירות על מנת לסיים את הכנת הצעת החוק לקריאה שניה ושלישית. במהלך הדיון, בו נכח שר התחבורה ישראל כץ, עסקה הוועדה באישור פרק העונשין, במסגרתו נקבע מדרג הענישה לגופים שלא יעמדו בדרישת החוק החדש.

 

הוועדה אישרה היום (א') כי יבואנים שיתערבו-או יסכלו יבוא רכב בידי יבואן אחר, יפעלו ללא רישיון ויחסמו גישה של מתחרים- צפויים לעונש פלילי של שנתיים מאסר- או קנס של כ-226 אלף שקלים. בנוסף, נקבע כי יבואני רכב יחויבו להעניק ללקוחותיהם ספר רכב בעברית. חובה זו אינה תקפה לגבי יבואני רכב זעירם, כלומר כאלה שאינם מביאים מעל 20 מכוניות בשנה.

 

רכבים בנמל אילת. פגיעה ביבואן אחר עלולה לגרור עונש מאסר או קנס של עד 226 אלף שקל רכבים בנמל אילת. פגיעה ביבואן אחר עלולה לגרור עונש מאסר או קנס של עד 226 אלף שקל צילום: ג'ו קוט

 

בנוסף נקבע בוועדה כי שר התחבורה יוכל לקבוע אגרות על מתן רישיון, חידוש רישיון והוצאת כפל רישיון. יצוין שהטלת אגרות אלה מותנה בהסכמת שר האוצר-ואישור וועדת הכלכלה. כפי שפורסם בשבוע שעבר ב"כלכליסט", אנשי משרד התחבורה ניסו בשבוע שעבר להביא לאישור חוק רישוי רכב במעין "מהלך בזק", במסגרתו יאושרו בקריאה שניה-ושלישית סעיפי החוק שאושרו בקריאה ראשונה. ואולם- כעת צפויה הכנסת בכל מקרה להמשיך בדיון גם בתקופת הפגרה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x