$
משפט

באג נגד רשות שדות התעופה: "ניצלה לרעה את כוחה המונופוליסטי"

שלושה חודשים לאחר שרש"ת סגרה את חנות הצעצועים שהפעילה הרשת בדיוטי פרי בטענה כי זו מכרה מכשירי מולטימדיה בניגוד לחוזה הגישה באג תביעה שכנגד בהיקף של 30 מיליון שקל ובה היא טוענת: "רש"ת גבתה מיליוני שקלים ביתר לאור מדידות פסולות וחיובים כפולים"

זוהר שחר לוי 16:3107.12.14
חברת באג הגישה אתמול (א') תביעה על כ-30 מיליון שקל נגד רשות שדות התעופה בטענה כי זו "ניצלה לרעה את כוחה המונופוליסטי" בהליך פינויה ממתחם הדיוטי פרי.

 

מדובר בתביעה שכנגד, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בתגובה לתביעה שהגישה רש"ת בספטמבר האחרון. בתביעת הרשות, שהועמדה על סכום של כ-4.4 מיליון שקל, טענה הרשות כי באג הפרה את ההסכם עמה בכך שמכרה בחנויות הצעצועים שהפעילה מוצרי מולטימדיה למרות שנאסר עליה לעשות כן.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" במאי, רש"ת הוציאה את באג מהדיוטי פרי באופן חד־צדדי, לאחר שזו שילמה עבור שתי החנויות כ־9 מיליון שקל בשנה. סלע המחלוקת בין הצדדים היה מכירת מוצרי מולטימדיה בחנות הצעצועים. באג ביקשה מרש"ת להכניס סעיף בחוזה בין הצדדים המאפשר לה למכור את המוצרים, כיוון שבאותה עת באג עדיין הפעילה את חנות האלקטרוניקה בדיוטי פרי, והמוצרים השלימו את אלה שנמכרו על ידה בחנות האלקטרוניקה שהפעילה. אלא שבסוף 2012 הוציאה רש"ת את באג מחנות האלקטרוניקה שהפעילה, והחליפה אותה ברשת א.ל.מ. מאז, מכירת מוצרי מולטימדיה בחנות הצעצועים של באג הפכה לבעייתית מבחינת רש"ת, לאור פגיעתה הצפויה בא.ל.מ. על אף טענת באג כי החוזה בין הצדדים מאפשר לה למכור בחנות הצעצועים מוצרי מולטימדיה, טענה רש"ת להפרת חוזה מצד באג, והוציאה את הרשת מחנויות הבגדים והצעצועים באופן חד־צדדי.

 

חנות הצעצועים של באג בטרם פונתה מנתב"ג חנות הצעצועים של באג בטרם פונתה מנתב"ג צילום: באדיבות אתר החנות הקרובה

 

בתביעה הנוכחית טוענת באג, כי רש"ת גבתה ממנה מיליוני שקלים ביתר לאור מדידות פסולות וחיובים כפולים שביצעה הרשות בנוגע לשטח חנות האלקטרוניקה. רש"ת, נטען בתביעה "ניצלה לרעה את כוחה המונופוליסטי וגבתה מבאג מחירים מופרזים ולא הוגנים ונתלתה בסעיפים הכוללים תנאים מקפחים בחוזים האחידים עליהם החתימה את באג".

 

"לתדהמתה של באג ולדאבון הלב", נכתב עוד בתביעה, "החלה רש"ת להפר את התחייבויותיה תוך התעלמות פרועה מחובותיה בדין ותוך רמיסה מוחלטת של זכויותיה של באג".

 

טענה נוספת של באג, היא כי הליך המכרז שנוהל על ידי רש"ת לקראת עזיבתה של באג את חנות האלקטרוניקה נוהל בניגוד לדין, בחוסר שוויון, בהיעדר שקיפות ובאופן המעלה חשש כבד למשוא פנים ולמניעים זרים.

 

הסכסוך בין באג לבין רש"ת, כך נטען עוד בתביעה, הוביל לכך שנאסר על החברה באופן רטרואקטיבי למכור מוצרי מולטימדיה בחנויות הצעצועים וזאת למרות שהמוצרים האלו הופיעו ברשימת המוצרים שזו הייתה רשאית למכור. כשבאג הוסיפה למכור את המוצרים, נטען עוד, חילטה רש"ת את ערבויותיה של באג, בגובה מיליוני שקלים, וסילקה אותה מהחנויות בטרם תום תקופת ההסכם.

 

באג מיוצגת על ידי עורכי הדין צפריר נגבי, שלום הרשקוביץ וטלי מיכלין ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות'. מרש"ת נמסר: "התביעה טרם הגיעה לרש"ת ולכשתגיע התביעה נשיב לה בבית המשפט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x