$
רכב

מבחן הריסוק של ארגון הבטיחות האירופי: ציון נמוך לרנו דאצ'יה

ה-EURONCAP פרסם את תוצאותיו של מבחן ריסוק ענק שנערך בחודשים האחרונים: פולקסווגן, סובארו ופורשה זכו לציונים גבוהים; תא הנוסעים של הדאצ'יה התעוות

תומר הדר 12:4303.12.14

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP מפרסם היום את תוצאותיו של אחד ממבחני הריסוק הגדולים ביותר שערך הארגון במהלך החודשים האחרונים. מדובר במבחן ל-12 דגמים חדשים, שרובם מיועדים לשיווק גם בישראל במהלך השנה הבאה. במבחן נרשמו גם ציונים גבוהים במבחני הריסוק- של חמישה כוכבים מתוך חמישה בדגמי פולקסווגן, סובארו ופורשה- וגם ציונים נמוכים של שלושה כוכבים מתוך חמישה - במקרה של לוגאן.

 

הרכב הראשון שבחן הארגון הוא פורשה מקאן- רכב הכביש שטח של פורשה המשווק בישראל זה מספר חודשים. המקאן זכה לציון מרבי של חמישה כוכבים מתוך חמישה. בדומה למקאן- גם לנד רובר דיסקאברי ספורט, קיה סורנטו, לקסוס NX,פולקסווגן פאסאט, פורד מונדיאו וסובארו אאוטבק- המיועדים כולם לשיווק בישראל בחודשים הקרובים-זכו לציון מלא של חמישה כוכבים.

 

הדאצ'יה לוגאן במבחן הריסוק. ציון נמוך הדאצ'יה לוגאן במבחן הריסוק. ציון נמוך צילום: EURONCAP

 

"לוח המחוונים של הדאצ'יה עלול לפגוע בנהג ובנוסע ולפצוע אותם"

 

ואולם, לצד הרכבים שקיבלו ציונים מלאים נבחנו גם רכבים שקיבלו ציונים חלקיים בלבד. כך, שני דגמים חדשים של סמארט: הפור טו והפור פור זכו לציון של ארבעה כוכבים מתוך חמישה. כך, במקרה של סמארט פור טו הצביעו תוצאות המבחן על חשש לפגיעה פוטנציאלית בחזהו של הנהג. במקרה של הסמארט פור פור- גרסת ארבע הדלתות, במבחן שדימה תאונה צידית נגרם נזק לחזה בובת הריסוק. גם מיני קופר זכתה לציון של ארבעה כוכבים מתוך חמישה לאחר שבובת הריסוק נפגעה באזור בית החזה במבחן המדמה תאונה צידית ואילו אופל קורסה החדשה קיבלה גם היא ארבעה כוכבים מתוך חמישה לאחר שהתגלה כי במקרה של תאונה מאחור עלולה להיגרם לנוסעים פגיעת "צליפת שוט".

  

את הציון הנמוך ביותר- שלושה כוכבים מתוך חמישה קיבלה דאצ'יה לוגאן MCV, גרסת הסטיישן של דאצ'יה לוגאן. לפי תוצאות המבחן-בהתנגשות חזיתית "תא הנוסעים התעוות באופן משמעותי ולא יכל לעמוד בהמשך המבחן". עוד קובע הארגון כי: "הקורה הסמוכה לשמשה התקפלה והעומס גרם לתא הנוסעים לאבד את שלמותו. חזה בובת הריסוק הוגן באופן חלש". עוד קובעים מומחי הארגון כי בשעת תאונה, לוח המחוונים של הדאצ'יה עלול לפגוע בנהג ובנוסע ולפצוע אותם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x