$
משפט

מזונות מוגדלים הוטלו על אב בגלל עדויות שהוא מסתובב עם "כיסים מלאים במזומנים"

אב שטען ששכרו 7,500 שקל בלבד והציג תלושי משכורת שנועדו להוכיח זאת, ישלם מזונות לפי הכנסה של 30 אלף שקל נטו - הסכום שבית המשפט העריך כהכנסה ריאלית ומינימלית שלו

ענת רואה 08:1502.12.14
אב שטען ששכרו 7,500 שקל בלבד והציג תלושי משכורת שנועדו להוכיח זאת, ישלם מזונות לפי הכנסה של 30 אלף שקל נטו - הסכום שבית המשפט העריך כהכנסה ריאלית ומינימלית שלו. ההערכה בוצעה מבלי שהוגשו לשופט ראיות ישירות שיעידו על ההכנסה בפועל.

 

מדובר בתיק מזונות של תינוקת בת כשנה, שאמה, באמצעות עו"ד שרון פרילינג, תבעה מזונות של עשרות אלפי שקלים לחודש. לטענת האם, בן זוגה לשעבר עשיר מופלג המתגורר בבית ששווה 12 מיליון שקל, והרגיל אותה לרמת חיים של האלפיון העליון. לדבריה, הוא יהלומן המגלגל סכומי עתק שרובם אינם מדווחים לרשות המסים. מנגד טען האב, באמצעות עו"ד יאיר שיבר, כי הוא שכיר בחברת יהלומים והציג תלושי משכורת. השופט יהורם שקד קבע שאינו מאמין לאב, שטענותיו "מופרכות וסותרות כל היגיון בריא".

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

בין היתר התבסס השופט על עדותו של עובד בבורסת היהלומים, שטען שהגבר נהג להגיע למשרדו עם מעטפות מזומנים בסכומים גבוהים; ועל עדות קרובת משפחה של האם, שטענה שראתה פעם את הגבר שולף מכיסו חבילה עבה של דולרים שהועברו לאביו. לפיכך העריך השופט את הכנסות האב ב־30 אלף שקל לחודש נטו "לכל הפחות". מנגד קבע השופט שהאם הפריזה בתביעתה, "ונראה שסברה שככל שתגזים בדרישות כך ייפסק לה סכום גבוה יותר". על האב הוטלו 3,000 שקל מזונות ועוד 1,600 שקל בגין מדור. כמו כן, האב יישא ב־75% מההוצאות על חינוך, צהרון, קייטנה וההוצאות הרפואיות של בתו (37055-08-13).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x