$
משפט

"דכנר הפיל 15 אנשים חפים מפשע. ביניהם טדי קולק והשופט מישאל חשין"

כך אמר סנגורו של אביגדור קלנר בבית המשפט העליון במסגרת הערעור שהגישו שמונה מורשעי פרשת הולילנד. סנגורו של הלל צ'רני: "בית המשפט טעה בקביעתו שהכספים ששילם צ'רני לדכנר מעבר למוסכם ביניהם הם כספי שוחד"

משה גורלי 14:1301.12.14

"דכנר הפיל 15 אנשים חפים מפשע. ביניהם טדי קולק והשופט מישאל חשין. דכנר ברא סיפור שלם ופנטסטי על שוחד לאולמרט באמצעות נהג שהגיע אליו הביתה עם מעטפות כסף. סיפור מופרך לחלוטין", כך אמר סנגורו של אביגדור קלנר עו"ד איתן מעוז בבבית המשפט העליון, במסגרת ערעורם של שמונה מורשעי פרשת הולילנד שנידונו לעונשי מאסר ארוכים על מתן וקבלת שוחד.

 

"הבעיה היסודית היא שכל ההרשעה של קלנר מבוססת על דברי דכנר מבלי שיהיה להם אישוש ותמיכה חיצוניים. על רצפת העריכה של בית המשפט נשארו כל הראיות המזכות. בית המשפט ראה לנגד עיניו את המטרה של הרשעת קלנר והתעלם מכל ראיה מזכה", הוסיף.

דני דנקנר (ארכיון) דני דנקנר (ארכיון) צילום: עידו ארז, ynet
 

קלנר כיהן בשנים 1996-2007 כמנכ"ל ויו"ר של החברה הציבורית פולאר השקעות ויו"ר הדירקטוריון של החברה הבת פולאר נדל"ן ושל החברה הנכדה, קלדש בניה בע"מ. בפרשת הולילנד, הורשע קלנר בשש עבירות מתן שוחד בפרשות הולילנד והזרע, בגין העברות כספים לעד המדינה, דכנר שילם תשלומי שוחד לנבחרי ופקידי ציבור .

 

מלבד קלנר, בין המערערים גם מאיר רבין שהורשע בקבלת שוחד ונידון ל-5 שנות מאסר וקנס חצי מיליון שקל; אורי שטרית שהורשע אף הוא בשוחד ונידון ל-7 שנות מאסר וקנס מיליון שקל;  אלי שמחיוף שוחד והלבנת הון, ונידון ל-3.5 שנות מאסר וקנס של 300 אלף וחילוט 165 אלף שקל; הלל צ'רני שהורשע בשוחד והלבנת הון ונידון ל-3.5 שנות מאסר (הפרקליטות דרשה 9) וקנס של מיליון שקל וחילוט מיליון שקל; דני דנקנר שהורשע בשוחד והלבנת הון ונידון ל-3 שנות מאסר וקנס חצי מיליון שקל; אורי לופויאנסקי שנידון ל-6 שנות מאסר וקנס כספי בסך 500,000 שקל ואהוד אולמרט שנידון ל-6 שנות מאסר וקנס בסך חצי מיליון שקל.

 

דני דנקנר, הובא לדיון במדי אסיר כתומים, מכלא חרמון שם הוא מרצה מאסר על חלקו בפרשת בנק הפועלים. הערעור מתנהל מול חמשת שופטי בית המשפט העליון סלים ג'ובראן, ניל הנדל, עוזי פוגלמן, יצחק עמית וצבי זילברטל.

 

את הדיון הבוקר פתח סנגורו של היזם הלל צ'רני, עו"ד גיורא אדרת, שאמר: "בית המשפט טעה בקביעתו שהכספים ששילם צ'רני לדכנר מעבר למוסכם ביניהם הם כספי שוחד. אלה הלוואות, מקדמות. לא הייתה לו מודעות והבנה שמדובר בכספי שוחד".

 

"צ'רני נחרד כששמע שדכנר, במקביל לפרויקט, שקוע גם בחובות גדולים בשוק האפור. צ'רני אינו איש נדל"ן, הוא נציג המשפחה שרכשה את ההר עם קום המדינה והקימה מלון. מעבר לשקרים שלו, מעבר לרצונו לבוא חשבון עם צ'רני, הוא תרם לפרויקט ואי אפשר היה לסלק אותו, לזרוק אותו לכלבים. דכנר הפך למכונת שוחד שהשקר והתחבולה היה מרכז חייו. המדינה מימנה אותו. חתמה או הסכם לקבלת אחוזים מתביעה עתידית שיגיש נגד צ'רני. המשטרה, הפרקליטות ובית המשפט הלכו שבי אחרי אותו אדם. בית המשפט קבע שהאמת אינה נר לרגליו, אך בבואו לקבוע עובדות, שימשה עדותו של דכנר בסיס וכמעט הראיה היחידה לכך שהכסף שניתן הוא שוחד. איך אפשר לעשות את ההפרדה בין דכנר דובר האמת לדכנר השקרן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x