שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נחשף בכלכליסט

פזית ולד, לשעבר חשבת בכירה ב-yes, הורשעה בגניבת 24 מיליון שקל מכספי החברה

לפי הסדר הטיעון תרצה ולד עונש מאסר של 7 שנים ו-4 חודשים ותשלם קנס כספי של 7,000 שקל מבלי להשיב את כספי המעילה

זוהר שחר לוי 11:0730.11.14
בית משפט השלום בכפר סבא הרשיע היום (א) את פזית ולד, לשעבר חשבת בכירה ב-yes, בשורה של עבירות גניבה ומרמה ובכך שמעלה ב 24 מיליון שקל מכספי החברה. הרשעתה של ולד הינה על הסדר טיעון שנחשף הבוקר בכלכליסט.

 

"אני לוקחת אחריות מלאה על מעשיי ומביעה חרטה עמוקה", אמרה ולד לאחר הרשעתה. "אני רוצה לחזור במהרה לילדיי הקטנים ולבעלי שזקוקים לי בבית".

 

פזית ולד פזית ולד צילום: אוראל כהן

 

לפי הסדר הטיעון שהושג בין הפרקליטות לבין באי כוחה של ולד, עוה"ד אורי קינן ושרה הראל ממשרדו, תרצה ולד עונש מאסר של 7 שנים ו-4 חודשים ותשלם קנס כספי של 7,000 שקל מבלי להשיב את כספי המעילה. לצד ההליך הפלילי מנהלת חברת הלויין גם תביעה אזרחית נגד ולד במסגרתה אף הוטלו עיקולים על רכושה. החברה, שלא התנגדה להסדר מקווה שכך תצליח להשיב לידיה את הכספים הגנובים אולם סביר שתתקשה לעשות כן אף אם תזכה בתביעה.

 

נציגת הפרקליטות, נעמה תור זאבי, התייחסה בדיון היום להקלה בהסדר מבחינת הקנס המינורי שיוטל על ולד. לדבריה פרט זה נלקח בחשבון הן בשל ההליך האזרחי אותו מנהלת yes והן מבחינת המצב הכלכלי הקשה בבית משפחת ולד ולכך שהכספים לא נמצאים ברשותם.

 

שופט בימ"ש השלום בכפר סבא הרשיע את ולד על פי הודאתה וקבע כי גזר הדין יינתן בעוד כשבועיים.

 

מ-yes נמסר בתגובה, "מעבר להליך הפלילי, חשוב לציין כי yes לא ויתרה על הכספים המגיעים לה והגישה תביעה אזרחית בסך 25 מיליון שקל כולל עיקולים על נכסים וכספים רבים של ולד כולל על דירת הפנטהאוז".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x