$
ועידת G300
גג כתבה ועידת G300

ועידת G300

מייקל קרוק: מנהלי השקעות לא מבינים את הצרכים של הלקוח

מנהל השקעות ראשי של UBS בארה"ב בוועידת Wealth Managment: "הפוקוס של מנהלי ההשקעות צריך להיות לספק מענה לצרכים ולמטרות של הלקוח. ולא במטרה להכות את מדד ה-S&P 500"

תומר ורון ויניב רחימי 11:1926.11.14
"ניהול השקעות מסורתי מת" כך אמר מייקל קרוק מנהל חטיבת תכנון תיקי השקעות במשרד מנהל ההשקעות הראשי של UBS בארה"ב, במסגרת ועידת G300 של "כלכליסט" ו-UBS.

 

"יש הבדל בין מה שהלקוח שואל לבין התשובות שהתעשייה משיבה לו. יש היום חוסר חיבור גדול בין הבנת הצרכים של הלקוח לבין מה שהשוק מספק לו. מנהלי ההשקעות לא מצליחים להכות את המדדים. המשקיעים לא רק משיגים תשואת חסר בתיק ההשקעות שלהם אלא גם ביחס למדדי המניות והאג"ח בגלל בעיות תזמון". קרוק הציג נתונים לפיהם תשואת החסר נעה בממוצע בין 0.5% ל-5% בשנה.

 

מייקל קרוק מייקל קרוק צילום: אוראל כהן

 

קרוק מציין את התחרותיות בענף הפיננסים כאחד הגורמים לעובדה שרוב היועצים לא מצליחים להכות את המדדים. "גם ביטחון יתר הוא סימפטום שהתעשיה צריכה להתמודד איתו. גם אני לוקה בו" הודה קרוק. קרוק מציע גם פתרון "עלינו להשקיע יותר מאמץ כדי לענות על המטרות של הלקוח". כמו כן הזכיר קרוק את הכלכלן ההתנהגותי דניאל כהנמן. "יש כמובן גם רכיב התנהגותי. כמו שכהנמן הראה אנחנו לא תמיד לוקחים החלטות טובות או רציונליות".

 

אז מה הפתרון על פי קרוק? "תעשיית ניהול ההשקעות המבוססת על תשואות וניסיונות להכות את המדדים צריכה לשנות גישה והפוקוס של מנהלי ההשקעות צריך להיות לספק מענה לצרכים ולמטרות של הלקוח. כלומר, לבנות תיק השקעות לא במטרה להכות את מדד ה-S&P 500, אלא כדי לאפשר ללקוח להשיג את היעדים שלו בהתאם לסיכון שהוא מוכן לקחת על עצמו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x