$
בארץ

"נתניהו, נפתלי אבו עלי, אריאל המשתולל ואלקין הזאב, מתחרים מי מכשכש יותר חזק"

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג בכנס שדרות: "המדינה משלמת את המחיר ונחלשת מבפנים ומבחוץ". עוד תקף: "ההבטחה על צמיחה היא בלוף"

דוד רפאלי 11:2125.11.14

"יש הטוענים שהממשלה נפלה בשבי של הקיצונים שמקיפים את ראש הממשלה, ואני טוען שראש הממשלה הוא הקיצוני – ומסכן בהחלטותיו את האינטרסים הבסיסיים ביותר של מדינת ישראל." כך תקף הבוקר יו"ר האופוזיציה יצחק (בוזי') הרצוג בכנס שדרות. "נתניהו וחבורת הפחדנים שמקיפים אותו – נפתלי אבו עלי, אריאל המשתולל, ואלקין הזאב –מתחרים ביניהם מי מכשכש יותר חזק בכלב. בינתיים המדינה משלמת את המחיר ונחלשת מבפנים ומבחוץ."

הרצוג תקף את מדיניות שר האוצר: "זה אותו שר אוצר שבמדיניות הכלכלית שלו אנחנו חוטפים מכה אחר מכה, ולא חסרות דוגמאות. לפני כשבוע פורסם, שלראשונה מזה שנים המשק הגיע לצמיחה שלילית והוא מתכווץ. צר לי מאד ששר האוצר התעלם – אבל תחזית דירוג האשראי של ישראל ירדה. כשאין יציבות אין משקיעים, הדירוג יורד בגלל הגדלת הגירען ובגלל יחסי החוץ המעורערים. כששר האוצר מספר על דברים מאד יפים שהוא מציע, הוא לא מתעמת על הצמיחה השלילית. איך הגענו לשם?"

 

"מזמן אנחנו מבינים שההבטחות על צמיחה הן בלוף. ראש הממשלה ושר האוצר לא סופרים את הנכים והמובטלים והעניים. מאבק ההסתדרות להעלאת שכר המינימום הוא מהחשובים שהיו כאן היום. טכרטנברג אמרה שמע"מ 0 שווה 0. נגידת ישראל קטלה את התוכנית הזאת. שוק הדיור בקיפאון טוטאלי. במקום ללכת עם הראש בקיר, היה נכון והגיוני יותר להסיר את המע"מ ממוצרי מזון ותרופות, כמו שמקובל ברוב מדינות המערב."

 

יו"ר מפלגת העבודה יצחק הרצוג. "שוק הדיור בקיפאון טוטאלי" יו"ר מפלגת העבודה יצחק הרצוג. "שוק הדיור בקיפאון טוטאלי"

 

הרצוג רואה בסערה סביב חוק הלאום ניסיון להסיט את תשומת הלב הציבורית. "כדי להסיט את תשומת הלב הציבורית מהמצוקות של אזרחי ישראל, מנהל ראש הממשלה מסע הפחדה בלתי פוסק עם אותם מסרים שנוגעים עמוק-עמוק בבטן ובתחושות החרדה והלאומנות הישראלית. ואז אף אחד לא דן בבעיות האמיתיות."

 

"אני קורא ללפיד וללבני - אין לכם מה לעשות בממשלה הזאת, אני קורא לכם שוב לצאת מהממשלה ולחבור אלי לגוש מרכזי שפוי ואחראי. לפיד – די עם המשחק הכפול, אתה שותפו הבכיר של נתניהו, ואתה לא יכול לתקוף את הממשלה כי אתה חלק מרכזי בתוכה."

בטל שלח
    לכל התגובות
    x