$
משפט

גדלה רשימת הישראלים בעלי חשבונות סודיים ב-UBS: נעצרו עוד 2 חשודים

בעל חברה לאחזקה ותיווך מת"א חשוד שהסתיר כ-500 אלף דולר בחשבון בבנק השוויצרי. תושבת ראשל"צ חשודה שהחזיקה חשבון של 550 אלף דולר

תומר גנון 18:2624.11.14

רשימת הישראלים החשודים בהעלמת מס באמצעות חשבונות סודיים שהחזיקו בבנק UBS בשוויץ הולכת ומתארכת. מחלקת החקירות של פקיד שומה חיפה והצפון עצרה היום (ב') את חיים קומי (64), בעל חברה לאחזקה ותיווך נדל"ן מתל אביב,  בחשד שהסתיר כ-500 אלף דולר בחשבון שפתח ב-UBS ב-2013.

 

 

קומי חשוד כי השמיט את ההכנסות מהדו"חות ומההצהרות שהגיש לפקיד השומה בכוונה להתחמק ממס.

 

בנק UBS בשוויץ בנק UBS בשוויץ צילום: בלומברג

 

בנוסף נעצרה היום בתיה אורן, תושבת ראשל"צ (50). היא חשודה שהחזיקה משנת 2005 בחשבון ב-UBS כ-550 אלף דולר שאת קיומם הסתירה, וכן שהשמיטה את ההכנסות שנבעו לה. השניים שוחררו הערב בתנאים מגבילים.

 

החשד המרכזי בפרשת הבנק השוויצרי הוא שעשרות ישראלים העלימו מס או לא דיווחו על כספים שהחזיקו בו. הישראלים פתחו חשבונות ב-UBS שאליהם הזרימו מאות מיליוני יורו, אולם הם לא הצהירו על הכספים בפני רשויות המס בישראל.

 

שמותיהם של בעלי החשבונות הישראלים נחשפה ברשימה שגילו החוקרים במחשבו של יועץ השקעות ב-UBS שנעצר בסוף חודש יולי במלון בתל אביב, לאחר שנפגש עם לקוחות ישראלים.

 

על פי בקשת המעצר של היועץ, ששמו אסור עדיין בפרסום, הוא טיפל בחשבונות של ישראלים המחזיקים לפחות 2 מיליון פרנק שוויצרי בחשבונותיהם. במקביל למעצרו נערך חיפוש במשרדי נציגות UBS בישראל ונתפסה רשימת לקוחות.

 

ככל הידוע, עד כה נעצרו במסגרת חקירת הפרשה כ-20 חשודים, ביניהם בעלי רשת מרפאות במזרח אירופה, עו"ד, רו"ח, מהנדס ובעל פיצוציה בתל אביב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x