$
משפט

חשד: כספים שהוסתרו ב-UBS בשוויץ שימשו לרכישת רכבי יוקרה בישראל

לפי החשד, שני אנשי עסקים החשודים בהעלמת מס מרווחים של כ-16 מיליון יורו שצברו ברשת מרפאות בחו"ל, רכשו בכספים רכבי פאר בשווי 1.1 מיליון שקל

תומר גנון 13:4416.11.14

רשות המסים חושדת כי כספים של ישראלים שהוחזקו בחשבונות סודיים בבנק UBS בשוויץ שימשו לרכישת רכבי פאר בישראל. על פי החשד שניים מהמעורבים בפרשה, בעלי רשת של כ-60 מרפאות במזרח אירופה שהסתירו לכאורה רווחים של כ-16 מיליון יורו בבנק השוויצרי כדי להתחמק מתשלום מס, השתמשו בין היתר בחלק מהכסף שצברו לרכישת רכבי פאר. כך למשל אחד מהם רכש לאחרונה רכב מסוג מרצדס 500S מודל 2014 בשווי של 1.1 מיליון שקל. ברשות טוענים שחלק מהתמורה שולמה בעברת כספים מחשבון הבנק ב-UBS בשוויץ ליבואנית הרכב בישראל. לאחר מעצרו הטילה הרשות עיקול על הרכב.

UBS UBS צילום: בלומברג

 

החשד המרכזי בפרשת הבנק השוויצרי הוא שעשרות ישראלים העלימו מס או לא דיווחו על כספים שהחזיקו בו. הישראלים פתחו חשבונות ב-UBS שאליהם הזרימו מאות מיליוני יורו, אולם הם לא הצהירו על הכספים בפני רשויות המס בישראל. שמותיהם של בעלי החשבונות הישראלים נחשפה ברשימה שגילו החוקרים במחשבו של יועץ השקעות ב-UBS שנעצר בסוף חודש יולי במלון בת"א, לאחר שנפגש עם לקוחות ישראלים. במקביל נערך חיפוש במשרדי נציגות UBS בישראל ונתפסה רשימת לקוחות.

 

ככל הידוע, עד כה נעצרו במסגרת החקירה בפרשה 15 חשודים ובהם יועץ ההשקעות שטיפל בחשבונות של ישראלים המחזיקים לפחות 2 מיליון פרנק שוויצרי בחשבונם, ושלושה עשר ישראלים המחזיקים חשבונות בבנק. בין החשודים, ששם אסור עדיין בפרסום, ישנם אנשי עסקים, עו"ד, רו"ח, מהנדס ובעל פיצוציה בת"א.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x