$
משפט

השופט יצחק כהן הנחשד בעבירות מין הודיע על פרישה

כהן, נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, הודיע היום על החלטתו לנשיא העליון גרוניס ושרת המשפטים לבני. הוא נימק ההחלטה בהתמשכות החקירה בעניינו אך כופר בחשדות המיוחסים לו

ענת רואה 15:5319.11.14

נשיא בית המשפט המחוזי בנצרת, השופט יצחק כהן הודיע היום על פרישתו מתפקידו, בעקבות החקירה הפלילית שמתנהלת נגדו בחשד לעבירות מין. השופט שכופר בחשדות נגדו הודיע היום לנשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס ולשרת המשפטים ציפי ליבני על החלטתו, שמגיעה לאחר 25 שנות כהונה.

 

בהודעה שפרסם פרקליטו של כהן, עו"ד דוד ליבאי, נכתב כי השופט החליט לפרוש "לאחר התלבטות קשה, בשים לב להתמשכות חקירתו, למיצוי הזכויות וימי החופשה להם הוא זכאי ומתוך התחשבות בטובת בית המשפט המחוזי היקר לליבו". עוד נכתב כי השופט כהן מבקש בפרישתו לאפשר מינוי נשיא לבית המשפט שיחליף אותו: "כל עוד עניינו של השופט בטיפול המשטרה והפרקליטות נבצר ממנו למלא את תפקידו ואין אפשרות למנות לו מחליף בבית המשפט המחוזי".

 

יצחק כהן יצחק כהן צילום: אתר מערכת המשפט elyon1.court.gov.il

 

לדברי עו"ד ליבאי, בחקירתו במשטרה משתף כהן פעולה עם חוקריו ומשיב לכל השאלות שנשאל. "הוא כופר בחשדות המיוחסים לו, כיוון שלא עבר את העבירות הנטענות כלפיו". ליבאי הוסיף שהשופט אינו רשאי להתייחס עכשיו לתלונות מחשש לשיבוש החקירה, אך הוא מאמין כי אם וכאשר תיק החקירה יועבר לפרקליטות, הוא "יוכל לשכנע את היועץ המשפטי לממשלה, בהתחשב בחומר החקירה ובנימוקיו כי אין מקום להעמידו לדין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x