$
משפט

שולה זקן בחקירה נגדית: "מה שאהוד אמר היה קדוש"

ראש לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט העידה בבית המשפט המחוזי בירושלים במסגרת תיק מעטפות הכסף: "מי שסיבך את אולמרט זה עורכי הדין שלו, שכתבו כתב אישום נגדי במסגרת הסיכומים בהולילנד"

זוהר שחר לוי 11:4416.11.14
"מה שאהוד אמר לי היה קדוש. הוא היה מפעל החיים שלי ועשיתי הכל בשבילו. עשיתי את זה באהבה, זה לא משהו שכפו עלי", כך העידה הבוקר (א') שולה זקן בחקירתה הנגדית הנמשכת גם היום בבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

"הייתה מערכת יחסים טובה", הוסיפה זקן, "ושמחתי לתת לאהוד ולבני משפחתו, זה היה בשבילי כבוד גדול ועשיתי את זה באהבה גדולה".

 

זקן, לשעבר ראש לשכתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, מעידה במסגרת תיק מעטפות הכסף שנפתח מחדש ומשיבה לשאלותיו של עו"ד אייל רוזובסקי, מצוות ההגנה של אולמרט. התיק מתבסס על כספים שקיבל אולמרט במהלך כהונתו כראש יריית ירושלים וכשר התמ"ת.

 

שולה זקן בבית המשפט (ארכין) שולה זקן בבית המשפט (ארכין) צילום: דודי ועקנין

 

בשעות האחרונות נשאלה זקן על ידי רוזובסקי באשר לסכומי הכסף שהועברו לידיה, בין השאר מעד המדינה המנוח מפרשת הולילנד, שמואל דכנר, וכן בכספים שתועדו ביומנה.

 

עו"ד אייל רוזובסקי תהה בפתח הדיון שאמור להוות את יום החקירה הנגדית האחרון של זקן, האם אולמרט היה מודע בזמן אמת ליומן? וזקן השיבה כי הוא לא ידע שהיא רושמת.

 

זקן נשאלה לגבי קטעים מהיומן בהם מוזכר כי אולמרט קיבל כספים מטלנסקי. בין השאר נכתב ביומן כי "נתתי לאהוד 7,500 שקל והשאר למסר (אורי מסר, זש"ל)". לפי עו"ד רוזובסקי, ביומן של אולמרט הופיעו באותו היום שני מפגשים פוליטיים ולא ניתן לשלול כי הכסף שימש לטובת המפגשים האלו. "הוא (אולמרט, זש"ל) יכול לענות, לא אני".

 

לגבי 36 אלף שקל נוספים המופיעים ביומנה של זקן באפריל 2004, טען עו"ד רוזובסקי כי לא ניתן לשלול כי הכסף שימש לצרכים פוליטיים שכן לפי יומנו של אולמרט במועדים סמוכים לכך היה נוכח בכנסים פוליטיים. זקן השיבה: "לא".

 

עו"ד רוזובסקי התייחס עוד ל-30 אלף הדולרים שאותם מודה אולמרט שהעביר לזקן בהקלטות השיחות בניהם ואף נשמע נוזף בה שהזכירה אותם ביומנה. רוזובסקי טען כי למעשה מדובר בתוספת שכר עבור המעבר עם אולמרט למשרד התמ"ת והעבודה הפוליטית שעשתה עבורו.

 

עו"ד רוזובסקי: "את אומרת שעבדת בעיריית ירושלים והיתה לך משכורת מאוד טובה. ובמסגרת עבודתך עשית את כל הדברים שאמרנו, וכשאולמרט עבר למשרד התמ"ת ידעת שמצופה ממך שתעשי אותה עבודה?".

 

זקן: "כן. בדיוק אותו דבר כמו שהיה בעירייה כך יהיה במשרד התמ"ת. וכך גם בכל מקום".

 

עו"ד רוזובסקי: "ואת ידעת שלמרות שהעבודה היא אותה עבודה, לתת שירותים הרבה מעבר למזכירה רגילה, את תרדי מאוד במשכורת שלך או תרדי משמעותית אם תעברי כי בעירייה הצליחו לסדר לך משרה במשכורת יותר גבוה משל עובד מדינה, ולכן את רצית, ולא נכנסת לשאלה אם את הצעת או הוא הציע, הרעיון היה שיתן לך אולמרט תוספת לשכר כך שבגין אותה עבודה את גם תקבלי פחות או יותר אותו שכר"

 

שולה: "אהוד הציע לי, אני רציתי להישאר בעירייה, היה לי נוח, רק אחרי שאמר לי שידאג לתוספת למשכורת עברתי רשמית".

 

עו"ד רוזובסקי: "את הסכמת, שבגין אותה עבודה תקבלי תוספת ואז היה מקובל עליך?".

 

שולה: "כן".

 

עו"ד רוזובסקי: "בממשלה משלמים על העבודה ולא על הפעילות הפוליטית. הממשלה לא משלמת עבור הפעילות הפוליטית, אבל את מקבלת יותר כי את עושה יותר. עושה גם הרבה פעילות שרלשית רגילה לא עושה?".

 

שולה: "אני לא יכולה לענות על השאלה שלך כפי שאתה מציג אותה. אני לא עשיתי עבודה פוליטית. היו יועצים פוליטיים לא אחד, לפעמים גם שניים".

 

עו"ד רוזובסקי: "אף אדם פוליטי לא ראה אותו אם הוא לא עבר דרכך. את היית הבאמפר?"

 

עו"ד רוזובסקי: שמת לך למטרה לעשות אותו ראש ממשלה. ועשית כל שביכולתך כדי שיקבל את התפקיד".

 

זקן: "עשיתי עבורו מכל וכל". עשיתי איתו הכל. מה שעו"ד רוזובסקי רוצה שאצביע רק על פוליטיקה. אני לא יכולה. לא ראיתי בזה בעייה כי אני מלווה את אותו איש. ידעתי אולי שאני עושה משהו לא בסדר שהייתי צריכה לדווח, אבל אני לא נכנסת למקומות האלה, אבל אני יודעת שאם הוא רוצה אותי הוא צריך לשלם, ואם לא אני לא באה בטענה

 

השופט יעקב צבן: "את אומרת, תמיד עשיתי הכל גם ציבורי גם פוליטי גם פרטי. תפרטי בעניין הזה".

 

זקן: "העבודה העיקרית שלי היתה ניהול היומן. זה לא רק לרשום פגישה, זה לוודא שכל האנשים יודעים על הפגישה, מגיעים, מה גם שהוא היה מאובטח, צריך גם לדווח לשב"כ, לכל מי שמאבטח אותו, לוודא שהפגישה התחילה בזמן ומסתיימת בזמן. המעורבות הייתה של לטפל במה שרצה, מושב במטוס, שיגיע בזמן, הלוך וחזור. הכי חשוב מתי עוזב ומתי חוזר. פה האחריות שלי, שלא ישתבש. מה שהיה בפנים בקושי הייתי מעורבת.

 

עו"ד רוזובסקי: "כשאמרת שהוא מפעל חיים שלך זה לא היה רק דאגה לסנדוויצ’ים שיאכל וישתה? לחזק את היחס עם פעילים פוליטיים, שאולי חשבו שהוא שחצן".

 

זקן: "אל תזלזל בסנדוויץ' יש ימים שהוא בקושי היה אוכל סנדוויץ'. כשהוא לא היה אוכל אז הכנס הפוליטי לא הצליח כי לא הייתה לו סבלנות".

 

זקן: "מי שסיבך את אולמרט זה עורכי הדי שלו, שכתבו כתב אישום נגדי במסגרת הסיכומים בהולילנד. אתה (רוזובסקי) רוצה כותרת "סיבכתי"- הוא סיבך את עצמו. אני לא רציתי לתת לו (לאולמרט) כתב אישום כמו שהוא נתן לי. אני לא רציתי לשנות את התוצאות של המשפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x