$
משפט

בעקבות קלטות זקן: משטרת ישראל תבדוק את טענות אולמרט בעניין אהוד ברק

פרקליטות המדינה העבירה ליועץ המשפטי לממשלה את קטע התמליל בו נשמע אהוד אולמרט טוען כי ברק קיבל שוחד בעת שכיהן כנבחר ציבור; ויינשטיין אישר למשטרת ישראל לבדוק האם קיים בסיס לחקירה פלילית; ברק הכחיש את הדברים כ"איוולת שמופצת בידי עבריין מורשע"

משה גורלי 17:3110.11.14
פרקליטות המדינה החליטה להעביר ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין את קטע התמליל ממנו עולה כי אהוד אולמרט טען בשיחת אקראי לשולה זקן כי אהוד ברק קיבל שוחד בעת שכיהן כנבחר ציבור. וינשטיין החליט לבצע בדיקה של הטענה על ידי משטרת ישראל. הליך הבדיקה הוא מעין טרום-חקירה. לאחר הבדיקה יוחלט אם יש בסיס לחקירה פלילית.

 

אהוד ברק. מכחיש את הטענות אהוד ברק. מכחיש את הטענות צילום: תומי הרפז

 

הקלטות היו בידי הפרקליטות כבר כחצי שנה, ובכירי הפרקליטים סרקו את החומרים, אך איש לא טרח להציג את הקטע הזה ליועץ המשפטי לממשלה ולבקש בדיקה. ביום שישי האחרון הן הודלפו לערוץ 10, קמה מהומה תקשורתית והפרקליטות החליטה שבשלה העת להעביר את החומר לבדיקת וינשטיין. וינשטיין עצמו לא היה מודע לחומר כיוון שהדיר עצמו מלעסוק בענייני אולמרט בגלל שייצג אותו בעבר.

 

על פי הודעת משרד המשפטים: "מקטע קצר בתמליל עולה כי מר אהוד אולמרט סיפר בשיחת אקראי לגב' זקן, כי מר אהוד ברק קיבל טובות הנאה בעת שכיהן כנבחר ציבור. לכאורה, השיחות הוקלטו על ידי גב' זקן ללא ידיעת מר אולמרט, והוא משיח לפי תומו".

 

כפי הנראה, אולמרט יישאל אם יש לו חומרים המבססים את השמועות, מלבד השמועות עצמן. בהנחה שתשובתו בנושא תהיה שלילית יפנו הבודקים, ככל נראה, לראש המוסד מאיר דגן שמוזכר כמקור נוסף לשמועה (בקלטת מוזכר בטעות תמיר פארדו).

 

סביר שבכך תסתיים הבדיקה.

 

ברק עצמו הכחיש את הדברים כ"איוולת שמופצת בידי עבריין מורשע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x