$
משפט

חשד: פרץ למחשבי חברות ודרש כופר של מיליונים

יחידת להב 433 עצרה ישראלי המתגורר במקסיקו עם הגיעו לארץ בחשד שניסה לסחוט את בעלי החברות באמצעות איום כי יפיץ מידע רגיש אודות עסקיהם; מעצרו הוארך ב-4 ימים

זוהר שחר לוי 17:5501.11.14

המשטרה עצרה היום (שבת) לפנות בוקר ישראלי בן 35 המתגורר במקסיקו בחשד לעבירות סחיטה באיומים ודרישת כופר של מיליוני שקלים מבעלי חברות שפרץ למחשביהן. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו בארבעה ימים, לאחר שהמשטרה ביקשה הארכת מעצר של שישה ימים, ולבקשת עורך דינו נאסר שמו בפרסום בשלב זה.

 

 

 

  

על פי בקשת המעצר שהוגשה בעניינו, המשטרה מייחסת לו עבירות של קשירת קשר לפשע, סחיטה באיומים וחדירה למחשב לצורך עבירה, והוא חשוד שסחט חברה בורסאית במהלך שנת 2014. "החשוד", נכתב בבקשה, "שיתף פעולה בחקירתו וטען כי רק פעל כמתווך בין רואה החשבון שלו במקסיקו לבין עו"ד ישראלי לטובת הסכם ייעוץ". לפי חקירתו, הוא מכחיש כל ידיעה או מעורבות בסחיטה.

 

זו אינה הסתבכותו הראשונה של החשוד בעבירות הקשורות באינטרנט. במאי 2011 הוא הורשע, על פי הודאתו, בעבירה של החזקת פרסום תועבה. לפי כתב האישום שהוגש אז בעניינו החזיק החשוד למעלה מ-6,000 סרטים ותמונות תועבה של קטינים אותם אסף ממקורות שונים באינטרנט ואף העביר לאחרים. בית המשפט גזר עליו בעניין זה 8 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים.

 

התשלום - בביטקוין

 

במשך תקופה ניהלה יחידת הסייבר בלהב 433 חקירה סמויה ברשת ה"דארקנט" ("הרשת האפלה" - רשת לשיתוף קבצים של פעילות לא חוקית). לפי המשטרה, החקירה העלתה כי אותו ישראלי נוהג לפרוץ למחשבים של חברות מסחריות, להשתלט עליהם ולאחר מכן לאיים על בעלי החברות ולסחוט אותם.

 

 

  צילום: בלומברג

 

לפי החשד, האיש איים בפני בעלי החברות כי יפיץ נתונים ומידע רגיש אודות החברות במידה שלא ישלמו לו כופר בשווי של מיליוני שקלים באמצעות מטבעות וירטואליים מסוג ביטקוין.

 

חוקרי יחידת הסייבר עקבו אחר תנועותיו של החשוד ובמהלך החקירה עלה כי הוא צפוי להגיע לישראל לפרק זמן קצר. לפנות בוקר, כשנחת בנתב"ג עצרו אותו החוקרים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x