שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

נתוני גמא: ירידה קלה בעלות התיקון הממוצעת של רכב ברבעון השלישי

על פי נתוני החברה לניהול וסליקה עלות התיקון הממוצעת ברבעון השלישי של 2014 היתה 985 שקלים - ירידה של 4% בהשוואה לעלות התיקון הממוצעת בשני הרבעונים הראשונים של השנה

תומר הדר 11:2322.10.14

עלות התיקון הממוצעת של רכב במהלך הרבעון השלישי של שנת 2014 היתה 985 שקלים לכל תיקון, כך עולה מנתוני חברת גמא ניהול וסליקה, העוסקת בסליקה מוקדמת של שוברי תשלום בכרטיסי אשראי. פירוש הדבר הוא שבממוצע, בכל כניסה למוסך השאירו הישראלים במהלך שלושת החודשים האחרונים 985 שקלים, בין אם מדובר בטיפולים שוטפים, או תיקונים נקודתיים. לשם השוואה, במהלך המחצית הראשונה של השנה עלות התיקון הממוצעת היתה גבוהה יותר: 1,022 שקלים לכל כניסה למוסך, כלומר עלות גבוהה בכ-4% מעלות התיקון הממוצעת במחצית הראשונה של השנה.

 

מהשוואה לנתוני התקופה המקבילה, הרבעון השלישי של 2013, אשתקד מגלים כי אז עמדה עלות התיקון הממוצעת על 998 שקלים, נתון המציג הוזלה של אחוז בודד בעלויות התיקון ברבעון השלישי של 2014. עם זאת, למרות שעלות התיקון הממוצעת ירדה במהלך הרבעון השלישי ביחס ליתר השנה, בפועל הביקוש לתיקונים לא ירד כלל: על פי נתוני גמא ניהול וסליקה, ברבעון השלישי של השנה חלה עליה של ארבעה אחוזים במספר המכוניות שנכנסו למוסכים.

 

תיקונים במוסך. הביקוש לתיקונים במוסך לא ירד תיקונים במוסך. הביקוש לתיקונים במוסך לא ירד צילום: תומי הרפז

 

את הירידה בעלויות התיקון במהלך הרבעון השלישי של השנה תולים בענף המוסכים בצמצום של היקף התיקונים והטיפולים ודחייה של ביצוע טיפולים חשובים, בין היתר בגלל ההוצאות הכרוכות בחגים. ואכן, מנתוני גמא עולה כי במהלך חול המועד סוכות ירדה העלות הממוצעת של תיקון וטיפול ברכב ל-906 שקלים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x