$
משפט

ניסיון חיסול כושל בכפר סבא; המשטרה חוקרת את הקשר לאלון חסן

הבוקר ניסה גבר רכוב על אופנוע להתנקש בחייו של עד מרכזי בפרשת השחיתות בנמל אשדוד; חסן בפייסבוק: "אני בסדר, לא התנקשתי באף אחד"

זוהר שחר לוי וליאור גוטמן 13:2721.10.14

המשטרה חוקרת אם עד מרכזי בפרשת השחיתות בנמל אשדוד, שאמור אף לשמש כעד מדינה בתיק, ניצל מניסיון חיסול ברחובות כפר סבא הבוקר (ג'). "אני בסדר ולא התנקשתי באף אחד", כתב בתגובה לאירוע יו"ר נמל אשדוד המושעה אלון חסן בעמוד הפייסבוק שלו.  

 

 

הבוקר, הגיע גבר רכוב על קטנוע לאזור התחנה המרכזית בכפר סבא ופתח בירי לעבר רכב שבו נסע אדם עם אישתו ובנו. נהג האופנוע נמלט מהמקום ואיש לא נפגע באירוע, בין השאר משום שהמכונית הייתה ממוגנת.  

 

חקירת האירוע הועברה ליאחב"ל שבלהב 433, שם בודקים כעת אם ניסיון החיסול אירע על רקע פרשת השחיתות בנמל אשדוד, שבמסגרתה נעצר לפני מספר חודשים אלון חסן, שמאז מעצרו הורחק משטח הנמל.

 

החשד כי ניסיון החיסול הכושל נעשה על רקע חקירת השחיתות הנמל הוא בשל העובדה כי נהג הרכב לעברו בוצע הירי, משמש כעד מרכזי בפרשה ולאחרונה, ככל הנראה, חתם על הסכם עד מדינה. ייתכן ובשל כך נהג ברכב שהנו ממוגן. העד משמש כקבלן והוא מסר עדות במסגרת הפרשה, אך לא נעצר במסגרתה.

 

אלון חסן, היו"ר המושעה של ועד עובדי נמל אשדוד אלון חסן, היו"ר המושעה של ועד עובדי נמל אשדוד צילום: ישראל יוסף, גדי קבלו

 

"מהבוקר הפלאפון שלי לא מפסיק לצלצל מאנשים מודאגים שחושבים שניסו להתנקש בי", כתב בתגובה לניסיון החיסול יו"ר ועד נמל אשדוד המושעה חסן בעמוד הפייסבוק שלו. "מסתבר שהיה ניסיון להתנקש במישהו שנחקר בפרשה שתפרו לי. בקיצור אני בסדר ולא התנקשתי באף אחד".

 

חקירת השחיתות בנמל אשדוד הפכה גלויה ביוני האחרון, עם מעצרם של חסן ושל מספר מועברים נוספים בחשד לעבירות שוחד וסחיטה. בפרשה, שנחקרת במשרדי היאל"כ (היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית), נכללו שלוש פרשות שונות ומתוכה נולדו חקירות משטרה נוספות בהן החקירה בעניינו של עו"ד רונאל פישר בחשד לתיווך בשוחד והחקירה בעניינו של בנימין בן אליעזר (פואד) בחשד לקבלת כספים שלא כדין.

 

העד שחמק מניסיון החיסול היום משמש כעד מדינה באחת הפרשות שנחקרו במסגרת השחיתות בנמל והתגלתה במהלך החקירה וזכתה לכינוי "צ'יף אסיה" ועניינה גניבת דלק המובל בים ומכירת הדלק הגנוב לאחרים. ביולי האחרון, עצרה המשטרה שניים מהמעורבים בפרשה, את יניב בלטר, בעליה של חברת "דנה לוגיסטיקה" וחבר ילדות של חסן וכן את דוד חסן, בן דודו של יו"ר הוועד המושעה שהועסק בחברה.

 

המשטרה טענה אז שבלטר וחסן ניסו להשפיע על עדים פוטנציאליים במטרה לשנות את עדותם בהקשר לתיק החקירה. לפי המשטרה, בלטר הפר את תנאי שחרורו באופן שלא רק שיצר קשר עם מעורבים נוספים בפרשה כשנאסר עליו לעשות כן, אלא אף ניסה במהלך אותה פגישה לשבש את החקירה. בין העדים עמם נפגש בלטר – היה אותו עד שניצל מניסיון החיסול.

 

יצויין כי במהלך החקירה, כבר לפני מספר חודשים עומתו חסן ובלטר עם אותו עד ששיתף פעולה באופן מלא עם השוטרים וחשף את כל שידע בנוגע לפרשה. בא כוחו של בלטר, עו"ד רונן רוזנבלום, אמר עם מעצרו כי אין בטענות לשיבוש דבר וכי "מעצרו הוא בסך הכל ניסיון להחזיר את החקירה לחיים באמצעות עבירה של שיבוש".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x