מעסיקים

לא רוצות מנהלות: מרבית העובדות מעדיפות גבר בתור בוס

לפי סקר של גאלופ בארה"ב 39% מהעובדות יעדיפו מנהל גבר לעומת 25% שיעדיפו שהממונה עליהן בעבודה תהיה אישה

מעין מנלה 14:0919.10.14
הדרך לשיוויון מגדרי בשוק העבודה עוד ארוכה. נכון להיום בישראל רק כשליש מכלל המנהלים הן נשים, אך מסתבר, שהמצב הזה תואם את העדפותיהם של מרבית העובדים. לפי סקר חדש שנערך בארה"ב, רוב העובדים מעדיפים בוס גבר על פני בוסית אישה. יתרה מכך, נשים אף מעדיפות יותר מגברים שהממונה עליהן בעבודה יהיה גבר.
לפי סקר שערכה חברת גאלופ בארה"ב, 33% מהעובדים מעדיפים בוס גבר, 20% מעדיפים בוסית אישה ואילו 46% השיבו שזה לא משנה להם. בעידן שבו נשים כמו שריל סנדברג אומרות לנשים אחרות שהן צריכות להיות מעורבות ולנסות להתקדם לעמדות בכירות בעבודה, מסתבר שדווקא יותר נשים מעדיפות להיות מנוהלות על ידי גברים. 39% מהנשים אמרו שהן מעדיפות בוס גבר לעומת 25% בלבד אשר השיבו כי יעדיפו בוסית אישה. בקרב הגברים 26% מעדיפים להיות כפופים לגבר בעבודה ו-14% בלבד מעדיפים שהממונה עליהם תהיה אישה. לרוב הגברים לא משנה אם הבוס יהיה גבר או אישה (58%) לעומת 34% מהנשים.

 

 

נתון מעניין נוסף הוא שעובדות אשר יש להן בוסית אישה נוטות יותר להעדיף בוסית גם בעבודה הבאה. כך, 27% מאלו שמנוהלות על ידי נשים יעדיפו אישה בתור בוסית גם בעבודה הבאה לעומת 15% מאלו שהבוס הנוכחי שלהן הוא גבר. המצב הנוכחי בארה"ב הוא של-51% מהעובדים יש בוס גבר ול-33% יש בוסית אישה.

 

שריל סנדברג, מעודדת נשים להתקדם בעבודה אבל עדיין רוב הנשים רוצות בוס גבר שריל סנדברג, מעודדת נשים להתקדם בעבודה אבל עדיין רוב הנשים רוצות בוס גבר צילום: איי אף פי

 

המצב בישראל דומה, כאשר לפי נתונים של הלמ"ס 32.6% מכלל המנהלים הן נשים. במגזר הציבורי 32% מהדרג הניהולי הבכיר הן נשים, כך לפי דו"ח שפירסם השנה מבקר המדינה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x