שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

גם עורכי הדין בהגבלים צריכים להיפתח לתחרות

סקר שביצע המגזין הבינלאומי המוערך בקרב עורכי הדין בתחום מגלה שהצמרת צפופה ורובה מונהגת בידי בכירים לשעבר ברשות ההגבלים

תומר גנון 09:1819.10.14

"ישראל היא כיום אחת המדינות המעניינות בתחום דיני התחרות, והאכיפה הפלילית מנסה לאמץ את התפיסה האמריקאית המחמירה ביחס לטיפול בקרטלים". כך פותח הירחון הבינלאומי היוקרתי "גלובל קומפטישן רוויו" ("GCR"), העוסק בדיני תחרות והגבלים, את דירוג המחלקות המובילות בתחום בקרב פירמות עורכי הדין בישראל.

 

זאת במסגרת סקירת עומק של השוק שפרסם בסוף ספטמבר. המגזין שיוצא לאור בלונדון הפיץ שאלונים בין משרדי עורכי הדין הישראליים העוסקים בתחום, שהתבקשו לחוות דעתם על מתחריהם באספקטים שונים.

 

 

לצד הדירוג מופיעה כתבה מאת קטי אוגלטורפי ובה רשימה של הלקוחות המרכזיים של מחלקות אלה, שממנה עולה שהתחום בישראל נשלט על ידי מספר מצומצם מאוד של פירמות.

 

כפי שניתן לראות בטבלה המצורפת, תשעה משרדים מטפלים ברוב התאגידים הגדולים במשק. הדירוג עצמו מחולק לשלוש רמות: עילית, דרג גבוה ודרג מומלץ. דרג העילית של המגזין מורכב משלוש מחלקות הגבלים.

 

הראשונה היא זו של פישר בכר חן וול אוריון ושות', בראשות טל איל בוגר וטליה סולומון, הכוללת ארבעה שותפים ו־12 עורכי דין. "כששאלנו מי המחלקה שעושה את העבודה הטובה ביותר, השם פישר בכר חן וול אוריון ושות' נישא על שפתיים", כותבים במגזין. אלה בוודאי חדשות טובות ללקוחות המשרד כמו תנובה, גוגל, ויזה כאל והבינלאומי, אבל כנראה שפחות מעודדות למי שמתמודדת מולן - רשות ההגבלים והצרכנים.

 

שתי מחלקות נוספות מדורגות ברמת העילית. אחת היא של תדמור ושות' שבראשה עומדים הממונה על הגבלים לשעבר, דודי תדמור, ועו"ד שי בקל, שהיה בעבר ראש צוות מיזוגים ברשות. המחלקה, שנותנת ייעוץ משפטי לחברות כמו כיל, קבוצת עזריאלי, אל על, אפל, נסטלה ופייזר, כוללת ארבעה שותפים ו־12 עורכי דין. המגזין, שמגדיר את יחסיו של תדמור עם הרשויות כטובים לאור עברו המקצועי, מצטט אמירה שלו שלפיה הוא "אינו חושש לדחוף את הגבולות המשפטיים".

 

מחלקה נוספת בדרג העילית היא של משרד וינשטוק זקלר ושות', בניהולו של היועץ המשפטי לשעבר של רשות ההגבלים ניב זקלר. "את זקלר כדאי לבחור אם רוצים לצאת למלחמה", מצטט המגזין קולגה שלו.

 

מחלקת ההגבלים הכוללת שלושה שותפים ושבעה עורכי דין, מייצגת לקוחות כמו פלאפון, דור אלון, סופר־פארם, יוניברסל מקאן ושטראוס. את האחרונה ייצג זקלר יחד עם עורכי הדין ערן זך ושירן סופר בסכסוך המתוקשר שבו תבעה כרמית את שטראוס בשל חסימה לכאורה של השקת שוקולד קדבורי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x