$
משפט

פשרה בייצוגית נגד מי עדן: תתרום 160 אלף שקל לארגון סביבתי

התובעים טענו כי לא ניתן למחזר את בקבוקי החברה במכונות אוטומטיות ולקבל את דמי הפיקדון בחזרה. בעקבות התביעה התקלה תוקנה

זוהר שחר לוי 10:1929.09.14

שופט בית המשפט המחוזי מרכז, עופר גרוסקופף, פסק כי מי עדן תתרום 160 אלף שקל לארגון חיים וסביבה וזאת במסגרת תביעה ייצוגית נגדה בטענה כי לא ניתן למחזר את בקבוקי הפלסטיק שלה. פסק הדין ניתן על בסיס פשרה בין הצדדים ובקשה להסתלק מן התביעה.

  

השופט עופר גרוסקופף השופט עופר גרוסקופף צילום: אתר בתי המשפט

 

הבקשה לתביעה הייצוגית נגד מי עדן הוגשה בנובמבר 2013 בטענה כי החברה מטביעה ברקודים על בקבוקים הנתונים במארזים ולכן לא ניתן למחזרם באמצעות מכונות אוטומטיות ולקבל את דמי הפיקדון, 30 אגורות עבור כל בקבוק.

 

לאחר הגשת התביעה, ולאחר שבין הצדדים התנהל משא ומתן, הוגשו לבית המשפט כמה הצעות שונות לסיום ההליך בדרך של תרומה כלשהי של חברת המים המינרליים לעמותות שונות. רק ההצעה השלישית קיבלה את הסכמתו של השופט, ולפיה תתרום מי עדן תרומה כספית של 160 אלף שקל לארגון חיים וסביבה.

 

בקבוק מי עדן בקבוק מי עדן

 

בהודעה משותפת הבהירו החברה והתובע הייצוגי, כי היתרון הגדול לקבוצה הייצוגית ולסביבה הוא בתיקון התקלה וביכולתה של הקבוצה למחזר את הבקבוקים במכונות האוטומטיות מעתה ואילך.

 

בפסק הדין נקבע כי הגמול לתובע הייצוגי יעמוד על 18 אלף שקל ושכר הטרחה לבאי כוחו, עוה"ד עמית בן ארויה וניסן יזרסקי, יעמוד על 50 אלף שקל. מי עדן יוצגה בהליך על ידי עוה"ד ניר אמודאי ונועה בר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x