$
בארץ

פרו-פלסטינים הצליחו שוב למנוע פריקת אוניית צים באוקלנד, קליפורניה

במהלך 'צוק איתן', הצליחו כמה אלפי מפגינים למנוע את פריקת אוניית צים פיראוס בנמל אוקלנד במשך מספר ימים

דוד רפאלי 17:2228.09.14

קיץ לא קל עובר על צים. פעילים פרו-פלסטינים מנעו אתמול (שבת) את פריקת אוניית צים-שנגחאי בנמל אוקלנד, קליפורניה, לאחר ששתי משמרות רצופות של עובדים סירבו לחצות את שורת המפגינים.

 

עשרות בודדים של פעילים אשר נשאו שלטים הקוראים לסוורים לא לפרוק את אוניית צים וכן דגלי פלסטין הצליחו למנוע את פריקת האונייה במשמרת הבוקר, ולאחר מכן גם במשמרת הערב של הסוורים.

 

על פי דיווחי הפעילים, כל עובדי הנמל למעט אחד סירבו לפרוק את האונייה, והעובד שדווקא כן ניסה לחצות נתקל בהתנגדות ואולץ לחזור על ידי המשטרה שנכחה במקום. האונייה עזבה את הנמל מבלי לפרוק את הסחורה.

 

 

הפגנה נגד צים באוקלנד (ארכיון) הפגנה נגד צים באוקלנד (ארכיון) צילום: פייסבוק

 

לפני כחודש וחצי, באמצע מבצע צוק איתן, הצליחה קבוצה גדולה יותר של כמה אלפי מפגינים למנוע את פריקת אוניית צים פיראוס בנמל אוקלנד במשך מספר ימים. לאחר מכן הצליחה האונייה לפרוק את סחורתה בצד אחר של הנמל.

 

מאז הפעילים ניסו למנוע מאוניות נוספות של צים מלעגון בנמל טקומה, נמל סיאטל, נמל לונג ביץ', נמל טמפה ועוד – ללא הצלחה רבה. במרבית המקרים האוניות נפרקו לאחר עיכוב קל, אם בכלל.

 

תוצאה שונה הושגה בוונקובר, שם לפני כשלושה שבועות עוכבה אונייה של צים מהודו למשך מספר ימים – ואולם בעוד הפעילים טענו לניצחון גדול, בחברה טענו שהמטען עוכב מסיבות תברואתיות אשר חייבו לשים את האונייה בהסגר למשך מספר ימים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x