משפט

ראש לשכת עורכי הדין לא מוותר: משוב השופטים יתקיים בנובמבר

עו"ד דורון ברזילי הודיע כי המשוב יתקיים בעוד חודשיים למרות החרם עליו הכריזה הנהלת בתי המשפט שמתנגדת למהלך

ענת רואה 10:4221.09.14
9 שנים לאחר הפעם האחרונה בה ביצעה הלשכה משוב על השופטים, נראה כי זה אכן עומד לחזור: ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, הודיע הבוקר כי ועדת המשוב של הלשכה החליטה לקיים משוב בחודש נובמבר הקרוב, כשתוצאותיו יאספו ויסוכמו במהלך חודש דצמבר.

 

בהודעת הלשכה נאמר כי הוועד המרכזי של הלשכה אישר ברוב מוחץ קיום משוב שופטים עוד בשנת המשפט הקרובה, וכי ועדת משוב השופטים שמונתה ע"י הוועד המרכזי, אימצה במלואו את שאלון המשוב שבוצע ב-2005. באותה עת עו"ד שלמה כהן היה ראש הלשכה והוביל את המשוב שגרם לקרע מתמשך בין השופטים ועורכי הדין. במקרה או שלא, ההודעה על המשוב מתפרסמת הבוקר כשבמקביל מתכנסת היום הוועדה למינוי שופטים.

  

ברזילי. לא מוותר ברזילי. לא מוותר צילום: עמית שעל

 

שאלון המשוב מתבסס על טופס משוב פתוח בו התבקש כל עורך דין לדרג ולהעריך עד 9 שופטים של כל בתי המשפט ובתי דין בכל הערכאות בהם הופיע בשנה החולפת במספר הרב ביותר של דיונים. במסגרת הדירוג ניתנו ציונים מ-1 ועד 5 לשופטים בשמונה פרמטרים ובהם הכרת עובדות התיק, בקיאות בדין הרלוונטי, ניהול הדיון ביעילות, יחס לעדים, מתן אפשרות לחקירת עדים נאותה, יחס לעורכי הדין המופיעים אצלו, ניסיון להשיג פשרה בין הצדדים והערכה כללית לשופט.

 

עו"ד ברזילי מסר בהודעתו: "אני שמח שהוועדה קבעה כי משוב השופטים יתקיים עוד בנובמבר השנה. המשוב הוא כלי חיוני וחשוב להבראת המערכת המשפטית ולהחזרת האמון של הציבור הרחב במערכת זו".

 

גרוניס. מתנגד למהלך בתוקף גרוניס. מתנגד למהלך בתוקף צילום: שאול גולן

 

ביוני 2015 יערכו הבחירות לראשות הלשכה ומוסדותיה. עו"ד ברזילי נבחר לתפקידו ביוני 2011, כשקמפיין הבחירות שלו התמקד רבות בהבטחה לערוך משוב על השופטים, אך בפועל ההבטחה הזו לא מומשה במשך 3 השנים הראשונות לכהונתו.

 

בעקבות הודעתו של ברזילי לפני כחודשיים כי בחודשים הקרובים יערוך משוב, הכריזה עליו הנהלת בתי המשפט חרם: נשיא ביהמ"ש העליון אשר גרוניס ומנהל בתי המשפט מיכאל שפיצר הנחו את השופטים להימנע מלהופיע באירועים של לשכת עורכי הדין, לרבות המכון להשתלמות של עורכי הדין. מנגד גרוניס ושפיצר ממשיכים בקשרים רגילים עם יריביו הפוליטיים של ברזילי, ראשי המחוזות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x