שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קריירה

חברת אסם זכתה בתואר המעסיק החברתי הטוב ביותר לשנת 2014

למקום השני הגיעה אינטל, ולשלישי חברת אבן וסיד. המנצח נקבע על פי 20 פרמטרים, שבדקו בין השאר שימור עובדים, איזון בין עבודה לפנאי, שילוב נשים והעסקת מבוגרים. מנכ"ל אסם: המודל העסקי שלנו מאפשר לכולנו להמשיך לצמוח בתוך החברה

גיל קליאן 18:0902.09.14
חברת אסם זכתה היום (ג') בתואר המעסיק החברתי הטוב ביותר בתחרות המעסיק החברתי של "כלכליסט", בשיתוף קרן מעגלים ומשרד KPMG. למקום השני הגיעה חברת אינטל, ולשלישי חברת אבן וסיד. חברות אלה נבחרו מתוך קבוצה של 10 פיינליסטיות שכללו בין השאר את שטראוס, אינטל, האגודה למען הקשיש, קבוצת קוקה קולה, הלמן אלדובי, רשות ניירות ערך, תעשייה אווירית, מוטורולה. בית החולים סורוקה נאלץ יחד עם מתמודדים אחרים לפרוש מהתחרות בשל מבצע צוק איתן, ולדברי עורכת "כלכליסט" ואחת השופטות, גלית חמי, "נשמח לראות אותם בשנה הבאה".

 

המנצח נקבע על פי 20 פרמטרים, שבדקו בין השאר שימור עובדים, איזון בין עבודה לפנאי, שילוב נשים, העסקת מבוגרים, פערי שכר, שכר ממוצע ופערי שכר בין גברים לנשים.

 


 

איציק צאיג מנכ"ל אסם איציק צאיג מנכ"ל אסם צילום: יוסי צבקר

 

יפה ויגודסקי, יו"ר קרן מעגלים, אמרה עם הענקת הפרסים לחברות הזוכות כי "גם האיש שנאמר עליו כי הוא הגיע לפיסגה במו ידיו - לא עשה זאת במו ידיו. ארגונים כלכליים מצליחים יותר אם העובד הוא שותף מרכזי להצלחת העסק. התחרות לא שמה לעצמה לחלק ציונים לעסקים ולעומדים בראשם, אבל היא כן נועדה להעלות לסדר היום את נושא ההעסקה ההוגנת כחלק ממהלך כולל של כלכלה וצדק חברתי. כל אחד מאיתנו צריך לחוש ביטחון תעסוקתי, צריך לדעת שלא ישליכו אותו כאשר הוא מתבגר. שוק התעסוקה יכול להיות מאוד אכזרי, וגם היושבים עמנו באולם לא ממהרים להעסיק את בני ה-50 פלוס".

 

איציק צאיג, מנכ"ל אסם, אמר כי "אני שמח שבזכות הצצה קצרה לעולמנו החלטתם שאנחנו ראויים לפרס. אני יכול לפרט על תהליכי הצמיחה וההתפתחות של העובדים שלנו, הגיוון התעסוקתי, הגיוון המגדרי, קרוב ל-50% מחברות ההנהלה שלנו הן נשים, אבל בחרתי בנושא אחר. המודל העיסקי של אסם בנוי על מסורת של צמיחה מתמדת ועיקבית כל רבעון וכל שנה לה שותפים גם עובדי קווי הייצור, הלוגיסטיקה, המכירות, המחקר וההנהלה וכל העובדים שלנו. זה המרכיב המשמעותי ביותר שלנו. זה מאפשר לנו להבטיח ביטחון תעסוקתי חרף כל האירועים במשק. המודל הזה מאפשר לכולנו להמשיך לצמוח בתוך החברה - באופן אישי כל אחד מהעובדים. אני אולי דוגמה לכך, אחרי שלפני 25 שנים התחלתי כמנהל שיווק בטבעול, עברתי 7 תפקידים עד תפקידי הנוכחי. המודל העיסקי הזה הוא ליבת העשייה שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x