שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הוועידה הכלכלית הלאומית 2014
הוועידה הכלכלית הלאומית 2014

הוועידה הלאומית

"בקרת האיכות במערכת הבריאות מתמקדת יותר מדי בכסף"

מארק בריטנל, יו"ר תחום הבריאות ב-KPMG, אמר כי הבעיות של מערכת הבריאות יכולות להיפתר רק אם יטופלו בשקיפות: "זה כואב לפוליטיקאים"

רן אברמסון 13:5602.09.14
"בקרת האיכות של מערכת הבריאות בישראל מתמקדת יותר מדי בכסף וכמעט שלא באיכות הטיפול", כך אמר היום מארק בריטנל, יו"ר תחום הבריאות העולמית בפירמת הייעוץ KPMG, בוועידה הכלכלית הלאומית של "כלכליסט".

 

בריטנל שיבח את היעילות והאפקטיביות של מערכת הבריאות הישראלית, וציין במיוחד את רמת הרפואה הראשונית הגבוהה שהיא מעניקה. עם זאת, הוא הסביר שזמני ההמתנה הארוכים לניתוח ולאשפוז אינם עומדים ברמה העולמית הגבוהה שמערכת הבריאות בישראל שואפת להשתייך אליה.

 


 

"הבעיות של מערכת הבריאות לא יכולות להיפתר אך ורק באמצעות רגולציה", אמר בריטנל. לדבריו, המסקנות החשובות ביותר של ועדת גרמן נוגעות לצורך לקדם את השקיפות במערכת הבריאות. "שקיפות נותנת כוח לחולים. היא נותנת להם אפשרות להשפיע על טיב הטיפול שהם מקבלים", אמר בריטנל.

 

מארק בריטנל, יו"ר תחום הבריאות העולמית בפירמת הייעוץ KPMG. "לו ענף התעופה היה משתמש במערכות מידע דומות לאלו של מערכות הבריאות, אף אחד לא היה רוצה לטוס" מארק בריטנל, יו"ר תחום הבריאות העולמית בפירמת הייעוץ KPMG. "לו ענף התעופה היה משתמש במערכות מידע דומות לאלו של מערכות הבריאות, אף אחד לא היה רוצה לטוס" צילום: נמרוד גליקמן

 

"כדי להיות ברמה בינלאומית, מערכת הבריאות בישראל חייבת להתמודד עם הבעיות שלה בצורה פתוחה ושקופה. זה כואב לפוליטיקאים, אבל כך זה עובד במערכות הבריאות הטובות בעולם", הסביר בריטנל.

 

לשיטתו של בריטנל, החדשנות הטכנולוגית של ישראל עשויה להפוך אותה למובילה עולמית בשימוש במערכות מידע לניתוח ובקרה של מערכת הבריאות. "בימינו, לו ענף התעופה היה משתמש במערכות מידע דומות לאלו של מערכות הבריאות, אף אחד לא היה רוצה לטוס".

 

בריטנל הזכיר בדבריו את אחת מהבעיות הדחופות של מערכת הבריאות הישראלית והוא המחסור ההולך ומחמיר באנשי צוות רפואי. "מחצית מהרופאים בישראל הם מעל גיל 55", ציין בריטנל, "אנשי המקצוע חייבים לטפל בבעיות האלה".

 

בעיה אחרת שציין בריטנל ושמשפיעה על איכות מערכת הבריאות בישראל היא ההפרדה בין האחריות שמוטלת על הדרג הניהולי של המוסדות הרפואיים לבין האחריות שמוטלת על הדרג הרפואי. שיפור של איכות הטיפול הרפואי כרוך לדעתו של בריטנל בנשיאה באחריות של הדרג הניהולי גם על טיפול רפואי לא מספק.

 

בריטנל מנה את המפתחות לשיפור משמעותי של איכות מערכת הבריאות הישראלית והדגיש שעליה לחזק את תרבות המסירות, האחריות, המדידה והסטנדרטיזציה בקרבה. עוד ציין בריטנל שעל פרטים במערכת לשאת באחריות לתפקוד רפואי ופיננסי של מוסדות הבריאות והדגיש שוב את חשיבותה של השקיפות לניהול מערכת בריאות חזקה ואיתנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x