שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

רשות המיסים עצרה 25 חשודים בעבירות מס ברכבת ישראל

החשד הוא כי מנהלים באגף התברואה ואנשי חברות קבלניות מתחום הניקיון ביצעו עבירות בעשרות מיליוני שקלים

ליאור גוטמן 08:5802.09.14

יחידת להב 443, יחד עם יחידת חקירות מכס ומע"מ חיפה ויחידת יהלום של רשות המסים, עצרו הבוקר (גק) כ-25 חשודים שקשורים לחברות הניקיון של רכבת ישראל.

 

לדברי רשות המיסים "ממצאי חקירה סמויה ממושכת שנוהלה על ידי היחידות העלו חשד לכך כי מספר מפקחי תברואה ברכבת ישראל זייפו וניפחו דו"חות פיקוח על ניקיון מערכי הרכבת, על מנת שיועבר בגינם תשלום יתר לחברה קבלנית המועסקת על ידי רכבת ישראל בתחום זה, זאת בתמורה לטובות הנאה"

 

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: יריב כץ

 

עוד מוסרים שם שעלה חשד כי בעלי החברה הקבלנית ומנהלים בה יצרו מנגנון שיטתי של הנפקת חשבוניות מנופחות ופיקטיביות עבור תאגידים להם סיפקה שירותי ניקיון וכח אדם, ביניהם רכבת ישראל, "תוך דיווח כוזב לרשויות המס וקיזוז החשבוניות, בין היתר, באמצעות חברות משנה המועסקות על ידם".

 

העבירות בהם נחשדים העצורים הם שוחד, מרמה, עבירות על חוק מע"מ ופקודת מס הכנסה ועבירות על חוק איסור הלבנת הון בהיקפים הנאמדים בעשרות מיליוני שקלים

 

הבוקר, כאמור, עוכבו ונעצרו לחקירה למעלה מעשרים וחמישה חשודים במעורבות בפרשה ובוצעו עשרות חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם. כמו כן, נתפסו נכסים, רכוש וחשבונות לצרכי חילוט.

 

בהתאם להתפתחות החקירה יובאו החשודים לדיון בהארכת מעצרם בבימ"ש השלום בראשל"צ היום בצהריים.

 

מרכבת ישראל נמסר: "חשיפת הפרשה נעשתה בתחילת שנת 2013 ביוזמתו של מנכ"ל חברת רכבת ישראל, בעז צפריר, והנחייתו לבצע ביקורת פנימית ולחקור את נושא ההתקשרויות עם קבלני הניקיון של חברת הרכבת. רכבת ישראל עושה כל מאמץ לשמור על טוהר מידות ומינהל תקין ומוקיעה כל התנהלות שאינה במסגרת החוק. באשר למעצרים המדוברים, הטיפול נמצא באחריות משטרת ישראל, אליה הועברו ממצאי החקירה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x