$
משפט

בלעדי לכלכליסט

בקשת פירוק נגד בעלי אופטיק דורון: "מעמידה את נושיה בפני שוקת שבורה"

לטענת החברות שהגישו את הבקשה, קיים חשש כי החברה מנסה להבריח נכסיה ואין לה אפשרות לפרוע חובותיה. לפי הבקשה, היא חייבת לחברת שלדג 407 אלף שקל ולקבוצת שמיר - 433 אלף שקל

אורנה יפת וזוהר שחר לוי 15:2531.08.14

בקשת פירוק הוגשה לבית משפט המחוזי בתל אביב נגד חברת דורון אופטיקה. הבקשה הוגשה על ידי החברות שלדג אופה בע"מ, ושלוש חברות אחיות - מעבדות אסילור, שמיר מוצרים אופטימיים ושמיר ישראל שיווק אופטיקה. לטענת מגישות הבקשה, קיים חשש כי החברה מנסה להבריח נכסיה ואין לה אפשרות לפרוע חובותיה.

 

חברת דורון אופטיקה נמצאת בבעלות האחים גבריאל ורונן קאופמן בעלת רשת אופטיק דורון. כיום מפעילה הרשת סניפים בקניון רמת אביב, קניון מלחה ירושלים וסניף נוסף ברחוב קינג ג'ורג' בירושלים. סניף נוסף שפעל עד לאחרונה בקניון גבעתיים נסגר והושכר לקבוצת פוקס שפתחה בו סניף של רשת הילדים האמריקאית דה צ'ילדרנס פלייס.  הסניף בקניון רמת אביב נמכר בשבוע שעבר לרשת I OPTIC שנמצאת בבעלות יניר סודאי והשדר הרדיו דידי הררי. הרשת מונה כיום חמישה סניפים וככל הנראה צפויה להכניס את הסניף הנרכש תחת הרשת שבבעלותה.

 

בית משפט (ארכיון) בית משפט (ארכיון) צילום: שאטרסטוק

 

מבקשת הפירוק עולה כי אופטיק דורון הפסיקה לשלם למבקשות הבקשה את התשלומים בחודש מאי 2014 וכי ההמחאות שהיו בידי המבקשות לא כובדו על ידי הבנקים. החוב של דורון לשלדג עומד על 407 אלף שקל. החברה הפסיקה לשלם לשלדג לפני חודשיים ועל פי בקשת הפירוק, טענו בעלי החברה האחים קאופמן בפני שלדג כי דורון מצויה בקשיים כלכליים וכי יתר ההמחאות שבידי שלדג לא יכובדו גם הן. החוב של דורון אופטיקה לקבוצת שמיר (ובכללה מעבדות אסילור) עומד על כ-433 אלף שקל.

 

בפניה לבית המשפט טוענות המבקשות כי ידוע להן כי דורון אופטיקה חייבת סכומים נוספים לספקים אחרים ולבנקים, ובין היתר ליבואנית המשקפיים חברת לוקסאוטיקה, אשר פתחה תיק הוצאה לפועל נגד דורון, בגין חוב של כ-141 אלף שקל.

 

"מצבה הכלכלי של החברה הינו בכי רע ויש חשש ממשי כי לא תוכל לפרוע את חובותיה ובכלל זה למבקשות, זאת גם על פי דבריהם של בעלי מניותיה, רונן קאופמן וגבריאל קאופמן למנהלי המבקשות", נכתב בבקשת הפירוק. "בנסיבות אלה, בהן החברה אינה יכולה לפרוע חובותיה, הרי שהחברה הינה חדלת פירעון ... באופן המעמיד את נושיה, ובכללם את המבקשות, בפני שוקת שבורה ללא אפשרות לפרוע את חובה".

 

מאופטיק דורון נמסר: אכן קיימת מחלוקת עם אותם ספקים אך מחלוקת זו עומדת על סף פיתרון כך שבקשת הפירוק, שהוגשה לצרכים טקטיים של ניהול מו"מ, תימחק ותוסר מסדר היום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x