שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

המשטרה מבקשת להרחיק את חסן מהנמל עד דצמבר

ל"כלכליסט" נודע כי המשטרה מבקשת מבית המשפט להמשיך למנוע את הגעתו של יו"ר ועד עובדי הציוד לנמל אשדוד בעוד 90 יום, בגלל החשד ללקיחת שוחד, זאת לאחר שהורחק בחודש יוני. חסן ממשיך לכהן במועצת העיר

ליאור גוטמן וזוהר שחר לוי 07:0528.08.14

היחידה הכלכלית וזרוע חקירת מפלג תשתיות של המשטרה הגישו לבית המשפט בכפר סבא בקשה רשמית להרחיק מנמל אשדוד את יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר אלון חסן עד לתחילת דצמבר. כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

כזכור, בתחילת יוני התפוצצה פרשת השחיתות בנמל אשדוד, אז עצרה המשטרה כ־15 איש, עובדי נמל ואחרים, בחשדות שונים לרבות שוחד, הפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט. בין העצורים הוזכר שמו של יו"ר הוועד דאז, אלון חסן, שמעצרו הוארך בתחילת החקירה, ולאחר כשבוע הוא שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים שכללו בין השאר הרחקה מהנמל לתקופה של 90 יום.

 

תקופת הנבצרות מהנמל מסתיימת ב־6 בספטמבר, ובמשטרה חוששים שחסן יחזור לנמל כבר לפני תקופת החגים ויחדש את עבודתו שם כיו"ר ועד עובדי הציוד המכני.

 

עיון בבקשה שהוגשה על ידי המשטרה מעלה שהיא מייחסת לחסן "עברות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים ועברות לפי חוק איסור הלבנת הון". לפיכך, המשטרה מבקשת לחדש את תנאי הרחקתו של חסן מהנמל וכן לא לאפשר לו לבוא במגע עם מי מהנחקרים.

 

"חקירתו של המשיב (חסן - ל"ג וז"ש) טרם הסתיימה, ובדעתה של המבקשת לבצע פעולות חקירה נוספות הקשורות לחשדות המופנים נגד המשיב ואחרים", טוענים במשטרה. תנאי השחרור כוללים כאמור מניעת כניסה לנמל ואיסור לבוא במגע עם מי מהעובדי הנמל.

 

א6לון חסן מובא לדיון בביהמ"ש (ארכיון) א6לון חסן מובא לדיון בביהמ"ש (ארכיון) צילום: עמית שעל

 

המשטרה מציינת שהבקשה הועברה לחסן באמצעות בא כוחו עו"ד בני כץ, שמתנגד לה. דיון בבקשה יתקיים בשני.

 

אחת הבעיות שאיתה יתמודד חסן היא שאלת ההכנסות שלו כשכיר: ההרחקה של חסן מהנמל מנעה אפשרות לשלם לו שכר חודשי, ובסביבת הנמל אומרים שחסן מנצל את מכסת ימי החופש שלו, זאת כדי שמשכורותו החודשית מהנמל לא תיפגע. הרחקה נוספת לעוד 90 יום עלולה להביא למצב שבו חסן ייאלץ לנצל 180 ימי חופש רק כדי שלא לפגוע במשכורתו החודשית - מכסה נדירה גם עבור עובדי הנמלים. יצוין כי למרות החשדות נגדו, חסן עדיין משמש כחבר מועצת העיר האשדוד.

 

ככל הידוע ל"כלכליסט", בעניינם של יתר המעורבים בפרשה לא התבקשה הארכת תנאי שחרור.

 

מעו"ד בני כץ נמסר: "אני מוצא טעם לפגם בכך שהמשטרה מבקשת צווים שמלכתחילה אין להם הצדקה. למען נראות הצדק היה עדיף להימנע מכך".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x