$
משפט

נחשף בכלכליסט

אורנשטיין לנאמנים הזמניים של צ. לנדאו: "תצהירו על ניגודי עניינים בטרם אחליט אם למנותכם"

השופט האריך את צו הקפאת ההליכים של החברה שקרסה עד ה-30.9. לעניין זיקתם של הנאמן עו"ד חגי אולמן לבנק ירושלים ושל הנאמן שלום גולדבלט לבעל מניות בחברה, הורה אורנשטיין לשניים להגיש תצהיר בטרם יחליט אם להפוך את מינויים הזמני לקבוע

תומר גנון 14:4326.08.14

סגן נשיאת בית המשפט המחוזי בת"א, השופט איתן אורנשטיין, פרסם לפני שעה קלה החלטה לפיה הוא מאריך את צו הקפאת ההליכים של חברת צ. לנדאו שקרסה עד ה-30.9. לעניין זיקתם של הנאמן עו"ד חגי אולמן לבנק ירושלים ושל הנאמן שלום גולדבלט לבעל מניות בחברה (20%), אלון נתן, הורה אורנשטיין לשניים להגיש תצהיר בטרם יחליט אם להפוך את מינויים הזמני לקבוע.

 

הבוקר דן אורנשטיין בזיקתם של שני הנאמנים הזמניים לנושים מהותיים של החברה ולבעלי מניות. 

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", עו"ד אולמן לא הגיש לבית המשפט תצהיר, כפי שנדרש בתקנות, שבו גילה כי משרדו מייצג את הנושה המובטח הגדול של החברה, בנק ירושלים, שלו חייבת צ.לנדאו כ-33 מיליון שקל באשראי. כן לא חשף אולמן כי לבקשת הבנק הוא מונה בעבר לכונס הנכסים של חברת נאות הפסגה. עו"ד גולדבלט לא נתן גילוי בתצהיר כי משרדו ייצג בעבר בעל מניות בצ.לנדאו, אלון נתן.

 

"רק לפני שבוע נכנסתי לעניין", אמר אולמן לאורנשטיין בתגובה במהלך הדיון שנערך היום. "מעולם לא טיפלתי בענייני החברה מטעמה או מטעם מאן דהוא אחר". לאחר שאורנשטיין הקשה על אולמן ואמר לו כי יש טענה שמשרדו קשור לאחר הנושים, אמר אולמן: "משרדנו (יהודה רווה ושות' - ת.ג) אכן ייצג את בנק ירושלים, אך לא ייצג את הבנק בעסקים מול החברה. אין לי בעיה לחתום על תצהיר בעניין".

 

הנאמנים,  עו"ד חגי אולמן (מימין) ועו"ד שלום גולדבלט הנאמנים, עו"ד חגי אולמן (מימין) ועו"ד שלום גולדבלט

 

אורנשטיין פנה בנוסף לעו"ד אהוד גינדס ממשרדו של גולדבלט שהגיע במקומו לדיון. "משרדנו לא ייצג את החברה, אך משרדנו ייצג בעל מניות בחברה אחרת (הכוונה לאלון נתן, בעל מניות בצ.לנדאו – ת.ג)", אמר גינדס. אלא שבשלב זה קפץ עוה"ד שמייצג את אחד הנושים ואמר כי משרדו של גולדבלט ייצג את צ.לנדאו מול הלקוח שלו.

 

לאור טענות אלו וטענות נוספות שעלו בדיון על ידי עו"ד אופיר פדר המייצג את שפיר הנדסה, שהיא הנושה הבלתי מובטח הגדול של צ.לנדאו, לפיהן "אנחנו יודעים שיש התנהלות שיהיה צורך לבדוק אותה לעומק, כולל העמדת כספים אישיים של מי שלא קשור לחברה", פנה אורנשטיין אל גינדס ושאל: "איך תחקרו במצב כזה את אדון נתן כנושא משרה בזמן שמשרדכם מייצג אותו?". נציג הכנ"ר שהתערב בדיון אמר: "אנחנו בשלב ראשוני ועדיין מוקדם מדי לקבוע מסמרות בנושא חקירות ובדיקות". לדבריו, הכנ"ר הציע כי אם יבוצעו כאלה ימונה גורם שלישי.

 

מוקדם יותר בדיון ביקשו הנאמנים הזמניים מבית המשפט 90 יום לגיבוש הסדר נושים לחברה שקרסה בעקבות אשראי כספי, ערבויות וחובות לספקים בהיקף של כ-340 מיליון שקל. אורנשטיין ביקש בנוסף לדעת מדוע בפרויקט בחדרה (אקווה 1 ו-2) חברת עמרם עשתה דין לעצמה והחליפה מנעולים. בא כוח החברה טען: "רצינו לוודא שלא פורצים לדירות ופוגעים בהן. צ.לנדאו חייבת ללקוח שלנו עשרות מיליוני שקלים".

 

עו"ד יוסי בנקל, המייצג את חברת הביטוח הראל, ביקש שכספי הרוכשים יופקד בחשבונות הליווי ולא בחשבון הנאמנים. אורנשטיין קיבל את בקשתו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x