$
משפט

נאמני צ.לנדאו: "נפטר עובדים כדי לחסוך עד חצי מיליון שקל בחודש"

בדו"ח ראשוני שהגישו לביהמ"ש עולה שהחברה מעסיקה ישירות כ-70 עובדים וכן מאות עובדים באמצעות קבלני משנה וחברות כח אדם; הנאמנים מבקשים לשכור חברת ייעוץ בעלות של על 140 אלף שקל

תומר גנון וזוהר שחר לוי 14:4325.08.14

הנאמנים הזמניים להקפאת ההליכים של חברת הבנייה צ.לנדאו, עוה"ד חגי אולמן ושלום גולדבלט, יפעלו מיידית לפטר עובדים בחברה, ויגדילו את היקף המפוטרים באופן משמעותי בתוך 4 חודשים. כך עולה מהדו"ח הראשון שהגישו היום (ב') הנאמנים לבית המשפט המחוזי בת"א, לקראת הדיון בהקפאת ההליכים של החברה שקרסה בעקבות אשראי כספי, ערבויות וחובות לספקים בהיקף של כ-340 מיליון שקלים.

 

 

הדיון בבקשת ההקפאה יתקיים מחר. הנאמנים הזמניים אינם מפרטים כמה עובדים בדיוק מתוך כ-70 עובדי החברה יפוטרו, אלא נוקבים בהיקף הכספי שיחסך לקופה מהפיטורים. נציין כי לחברה ישנם בנוסף כמאות עובדים המועסקים באמצעות קבלני משנה וחברות כוח אדם.

  

"בכוונת הנאמנים לפעול לצמצום מיידי של מצבת עובדי החברה בהיקף כספי מיידי של 90 אלף שקל", כותבים הנאמנים הזמניים בדו"ח. "בתוך 4 חודשים תבוצע בהדרגה הפחתה נוספת, בשים לב לשלבי הגמר של הפרויקטים, בהיקף כספי משמעותי בסך של כ-500 אלף שקל מידי חודש. הנאמנים ערכו דיון מפורט באשר לצוות העובדים בחברה, ונקבע לוח זמנים מדורג לעמידה ביעד האמור. בהתאם יופחתו בהדרגה במועדים כאמור עלויות התקורה של החברה בסך כולל של עשרות אחוזים". כיום עומדות הוצאות השכר החודשיות של החברה על כ-1.3 מיליון שקל.

 

נציין כי במקביל לתוכנית הפיטורים של העובדים, מבקשים הנאמנים לשכור את חברת MNS לצורך ייעוץ כלכלי בעלות של 400 שקל לשעה, ועד תקרה של 140 אלף שקל בתוספת מע"מ.

 

בעיות בפרויקטים בחדרה

 

הנאמנים מציינים עוד בדו"ח, כי התעוררה בעיה בפרויקט אקווה 1 ואקווה 2 בחדרה של החברה. מדובר בפרויקט שמבצעת חברת עמרם אברהם לבניית שני מגדלים בן 16 קומות בני 58 יח"ד כל אחד, המצוי בשלב עבודות הגמר.

  

פרויקט של צ. לנדאו בשכונת אגמים, נתניה פרויקט של צ. לנדאו בשכונת אגמים, נתניה צילום: נמרוד גליקמן

 

על פי הדו"ח "בפרויקטים אלו החליטה מזמינת העבודות לעשות דין לעצמה, שעה שהחליפה את המנעולים בשטח הפרויקטים, ואף החלה לפעול לביצוע עבודות השלמת הדירות שנותרה בהן עבודת השלמה שלא באמצעות החברה. הנאמנים הזמניים ינקטו בפעולות הדרושות להגנה על זכויות החברה בעניין".

 

בשבוע שעבר הוציא שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, צו הקפאת הליכים זמני לחברת צ.לנדאו והורה על מינויים של עוה"ד גולדבלט ואולמן כנאמנים זמניים. בבקשת החברה צוין כי יש לה חובות של למעלה מ-339 מיליון שקל, מתוכם חוב לנושים מובטחים של כ-256 מיליון שקל, חובות לנושים בדין קדימה (בהם חובות לעובדים) המוערכים בלמעלה מ-3 מיליון שקל וחובות לספקים ונותני שירות בגובה של כ-72 מיליון שקל.

 

בבקשה שהוגשה לבית המשפט ביקשה החברה הקפאת הליכים למשך 90 יום. "מזה עשרות שנים החברה מקימה ויוזמת פרויקטים רבים למגורים בישראל", נכתב בבקשה. "לא יכולה להיות מחלוקת כי אי מתן צו הקפאת הליכים כמבוקש יהווה סוף פסוק לחברה ובתוך כך יגרם נזק כבד מאוד לחברה, לעובדיה, לרוכשי הדירות ולכלל נושיה על סוגיהם השונים. לעומת זאת, מתן צו הקפאת הליכים ישרת את אינטרס הכלל ואין בו כדי לגרום נזק כלל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x