$
קריירה

כך נראים שולחנות העבודה של אנשים מצליחים

יש כאלה שאוהבים שולחן מבולגן, אחרים לא סובלים פיסת נייר מיותרת. אבל יש גם כאלה ששולחן העבודה שלהם רחוק מהגדרתו המקובלת

שירות כלכליסט 22:2214.08.14
אנשים מצליחים לוקחים ברצינות גם את חלל העבודה שלהם. שולחן העבודה חייב להיות מקום שבו אפשר להיות פרודוקטיביים ולהרגיש בנוח בשעות הרבות שמעבירים במשרד.

 

אולם, מתברר כי לאנשים שונים דעות שונות בקשר לאופן שבו המשרד עומד בדרישות אלה, חלק אוהבים שולחן מבולגן ואילו אחרים כמעט ולא משאירים עליו פיסת נייר אחת, בעוד שיש מנהלים שהשולחן שלהם הוא כלל לא שולחן.

 

במסגרת סדרת "נוף משולחן העבודה שלי" (View From My Desk) של הרשת החברתית לינקדאין, כמה מהמנהלים המצליחים ביותר בעולם חשפו את סביבת העבודה שלהם.

 

אריאנה האפינגטון, מייסדת ועורכת אתר האינטרנט האפינגטון פוסט: "העיקר היא השקיפות. אני יכולה לראות מה קורה בחוץ, וכולם יכולים להציץ לתוך המשרד שלי. כמו שאתם רואים, אני צוברת דברים, וגם מחזיקה כמה ספרים".

 

זהו שולחן העבודה של אריאנה האפינגטון זהו שולחן העבודה של אריאנה האפינגטון צילום: לינקדין

 

ג'ף ג'ורדן, שותף בקרן הון הסיכון אנדרסן הורוביץ: "כפי שאפשר לראות, אני אוהב אור וצבעים. כמעט כל יצירות האמנות והחפצים המעניינים במשרד שלי הוזמנו מ-Fab.com, אתר הקניות האהוב עלי. אני גם אוהד כדורסל ואת החולצה של ג'ורדן קיבלתי כמתנה מהצוות של ESPN לאחר שעזבתי את דיסני".

 

שולחן עבודה של ג'ף ג'ורדן. מלא אור וצבע שולחן עבודה של ג'ף ג'ורדן. מלא אור וצבע צילום: לינקדין

 

ריצ'רד ברנסון, מייסד קבוצת וירג'ן: "הסביבה אולי לא נראית כמו סביבת עבודה, לא תמצאו פה חליפה או עניבה, והרבה אנשים זוללים חטיפים. עבודה היא לא תמיד רק פגישות והליכים רשמיים. הרבה מהרעיונות הטובים ביותר מגיעים בשלוף או מתוך שיחות כמו זו בתמונה".

 

לקנא. שולחן עבודה טיפוסי של ריצ'רד ברנסון לקנא. שולחן עבודה טיפוסי של ריצ'רד ברנסון צילום: לינקדין

 

פרופ' דן אריאלי, חוקר כלכלה התנהגותית ומחבר ספרים: "אני אוהב להזריק הפתעות לתוך העבודה שלי, וזה מסביר מדוע המשרד שלי כולל הכל, החל ממעסה לגב בצורת האות J ועד לספה בהשראת ספות הטיפולים הפרוידיניות לצרכי נמנום, וכן 'הכסא התלוי' שהופך שיחות טלפון מתמשכות לנסבלות יותר".

 

שולחן עבודה של דן אריאלי שולחן עבודה של דן אריאלי צילום: לינקדין

 

דהארמש שאה, מייסד וסמנכ"ל הטכנולוגיה של האבספוט (Hub Spot), החברה פיתחה פלטפורמה שמספקת כלים לשיווק דיגיטלי: "אצלנו בהאבספוט איננו נוהגים לפנק את המנהלים הבכירים, ביחוד לא בכל הקשור למשרדים. אין משרד, אין בעיות".

 

כך נראה שולחן העבודה של דהארמש שאה כך נראה שולחן העבודה של דהארמש שאה צילום: לינקדין

 

ג'יימס סיטרין, מנהל בכיר בספנסר סטיוארט, חברת ייעוץ גדולה המתמחה באיתור מנהלים בכירים: "מהירות ההליכה האידיאלית בהליכון בזמן שמדברים בטלפון שמבטיחה שלא יתפסו אותי היא 1.12 קמ"ש. אם אני כותב מסמך או עונה למיילים אז אני מעלה את המהירות ל-2 קמ"ש".

 

זהו שולחן העבודה של ג'יימס סיטרין זהו שולחן העבודה של ג'יימס סיטרין צילום: לינקדין

 

מייקל פרטיק, מנכ"ל Reputation.com, חברת ניהול מוניטין: "אני מעדיף לעבוד כשאני עומד ליד השולחן, כי אז יש סיכוי כפול שאתחיל להסתובב ולדבר עם אחרים. אם אני עומד, יש סיכוי גדול פי 4 שהעמיתים שלי ייגשו אלי ספונטנית כדי לשאול שאלה או סתם כדי לומר שלום, מאשר אם אני יושב".

 

שולחן עבודה של מייקל פרטיק שולחן עבודה של מייקל פרטיק צילום: לינקדין

 

חיס ואן וולפן, מרצה ומחבר ספרים בנושא חדשנות: "כשנכנסים לחדר לא חושבים בתחילה שמדובר במשרד. אנשים שמבקרים אותי מדווחים על הרגשת 'ביתיות. השטיח בצבעים החמים מזכיר יותר סלון מגורים. זה עוזר להעניק לאנשים שאני עובד איתם ולי עצמי תחושה מרגיעה יותר".

 

שולחן עבודה של חיס ואן וולפן שולחן עבודה של חיס ואן וולפן צילום: לינקדין

 

קולין שאו, מייסד ומנכ"ל Beyond Philosophy, חברת ייעוץ לאסטרטגיה שיווקית: "אני אוהב לעבוד בטיסות. כשאני נמצא באחד המשרדים שלנו בלונדון או באטלנטה אני בעיקר עסוק בפגישות עם הצוות, ואילו כשאני עובד מהבית אשתי תמיד מבקשת ממני לתקן משהו. אבל במטוס אף אחד לא יכול לדבר איתי, הטלפון לא מצלצל ויש לי זמן לחשוב ולכתוב".

 

מבט ממעוף מטוס. כך נראה שולחן העבודה של קולין שאו מבט ממעוף מטוס. כך נראה שולחן העבודה של קולין שאו צילום: לינקדין

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x