שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

גרוניס לא יחרים את הטקס בלשכת עוה"ד רק בגלל הנשיא ריבלין

למרות החרם נגד הלשכה בשל משוב השופטים נאלץ נשיא ביהמ"ש העליון לחזור בו מהחלטתו להחרים את הטקס אחרי שראש הלשכה הזמין את נשיא המדינה

ענת רואה 14:3913.08.14

נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, נאלץ לחזור בו מההחלטה להחרים את טקס פתיחת שנת המשפט של לשכת עורכי הדין, והוא ישתתף בטקס למרות שגם ראש הלשכה עו"ד דורון ברזילי שמוחרם ע"י גרוניס – יהיה נוכח בטקס. הסיבה לכך היא הזמנה ששיגר ברזילי לנשיא המדינה רובי ריבלין להשתתף גם כן בטקס, מהלך שלא אפשר לנשיא העליון גרוניס להחרים את הטקס מפני שהדבר יהיה לא מכובד ופוגעני כלפי ריבלין.

 

 

הנשיא גרוניס יחד עם הנהלת בתי המשפט הודיעו על החרם כלפי ברזילי והועד המרכזי לפני כחודש וחצי, בעקבות הודעה לעיתונות ששיגר ברזילי ובא הודיע כי משוב השופטים יחזור בקרוב. במסגרת המשוב מדרגים עורכי דין את השופטים ונותנים להם ציונים.

 

הנהלת בתי המשפט מיהרה להכריז על התנתקות מברזילי ואף הורתה לשופטים שלא להשתתף בפעילויות של הועד המרכזי ובכלל זה גם השתלמויות של המכון להשתלמות בלשכת עורכי הדין. עם זאת החרם לא הוכרז על יריביו הפוליטיים של ברזילי, ראשי המחוזות בלשכה וההוראה לשופטים היתה להמשיך להגיע לכנסים ואירועים שמארגנים המחוזות.

 

בחודש שעבר, בעת שהתקיים טקס סיום שנת המשפט הצליח הנשיא גרוניס להביא לכך שברזילי הוסר מהתוכניה והוא לא הורשה לשאת דברים. זאת לאחר שגרוניס איים שאם לא יעשה כן, הוא לא יגיע לטקס.

 

כעת נראה שעו"ד ברזילי הגה דרך יצירתית שתמנע ממנו מבוכה דומה בטקס פתיחת שנת המשפט, ובמענה לפניית "כלכליסט" אישרו בלשכה שברזילי הוא זה שיזם את הזמנת הנשיא ריבלין להשתתף בטקס. עוד נודע כי בלשכת נשיא המדינה פנו ללשכתו של הנשיא גרוניס לחזור בו מכוונתו להיעדר מהטקס.

 

 

נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס וראש לשכת עורכי הדין דורון ברזילי בימים של ידידות נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס וראש לשכת עורכי הדין דורון ברזילי בימים של ידידות צילום: יוסי זמיר

 

דוברת הנהלת בתי המשפט מסרה בתגובה לפניית "כלכליסט": "כבוד הנשיא אשר גרוניס אישר באופן חריג את השתתפותו בטקס פתיחת שנת המשפט בחודש ספטמבר הקרוב והוא יישא בו דברי ברכה, זאת אך ורק נוכח השתתפותו הצפויה בטקס של נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין. עמדת הרשות השופטת לעניין משוב השופטים נותרה בעינה והיא מתנגדת באופן נחרץ לעריכת המשוב. ההחלטה בדבר ניתוק הקשר עם הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין עומדת בעינה".

 

מלשכת עורכי הדין נמסר בתגובה: "כבוד נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ניאות לבקשת ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, להשתתף בטקס פתיחת שנת המשפט ולשאת בו דברים. כבכל שנה, הזמין ראש הלשכה את כבוד נשיא ביהמ"ש העליון, השופט אשר גרוניס, לקחת חלק בטקס ולשאת בו דברים, וגם השנה נענה כבוד הנשיא לפנייתו. באשר למשוב השופטים, על פי החלטת הוועד המרכזי של הלשכה לקיים את משוב השופטים כבר בשנת המשפט הקרובה, ועדת המשוב ממשיכה בפעילותה כרגיל והמשוב צפוי לצאת לפועל במהלך החודשים הקרובים, כפי שתוכנן מלכתחילה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x