שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

דני דנקנר ייכנס לכלא ב-22 באוקטובר

דנקנר היה אמור להתחיל לרצות את עונשו ב-17 באוגוסט, אולם שופטי בית המשפט העליון נענו לבקשתו לעכב את ביצוע העונש בשל סיבות אישיות. עד אז, צפוי דנקנר לערער גם על העונש שנגזר עליו במסגרת פרשת הולילנד

זוהר שחר לוי 18:1805.08.14
יו"ר בנק הפועלים לשעבר, דני דנקנר, יחל לרצות את מאסרו ב-22 באוקטובר, זאת לאחר ששופטי בית המשפט העליון נענו לבקשתו לעכב את ביצוע העונש בשל סיבות אישיות.

דני דנקנר דני דנקנר צילום: עידו ארז, ynet

 

בחודש שעבר קיבלו שופטי העליון אליקים רובינשטיין, סלים ג'ובראן ואסתר חיות באופן חלקי את ערעורו של דנקנר על גזר הדין שניתן בעניינו בבית המשפט המחוזי. הרכב השופטים הפחית ל-8 חודשי מאסר את עונשו של דנקנר, שנידון לשנת מאסר ל-8 חודשים לאחר שהורשע והודה במסגרת הסדר טיעון.

 

מצדם של השופטים נמתחה ביקורת על גזר הדין המחמיר שניתן על ידי השופט צבי גורפינקל לאחר שהצדדים הגיעו להסדר, ולצד זאת הדגישו אלה את החומרה שבמעשיו של דנקנר. "אין להקל ראש בפגיעה בניהול תקין של הבנק שנגרמה עקב מעשיו בייחוד נוכח מעמדו הרם בתוך הבנק", נכתב בפסק הדין.

 

דנקנר צפוי היה, בהתאם לפסק הדין, להתחיל ולרצות את עונשו ב-17 באוגוסט בבית המעצר ניצן (מתחם איילון). אולם בימים האחרונים ביקשו באי כוחו לעכב את תחילת ריצוי העונש בשל נסיבות אישיות ומשפחתיות.

 

הרכב שופטי העליון נענו לבקשתו של דנקנר וקבעו כי ייכנס לכלא ב-22 באוקטובר. עד אז, צפוי דנקנר לערער גם על העונש שנגזר עליו במסגרת פרשת הולילנד, של 3.5 שנות מאסר.

 

כתב האישום נגד דנקנר הוגש באוקטובר 2012 לבית המשפט המחוזי בתל אביב ובמרכזו עמדה העסקה שבה רכש בנק הפועלים את השליטה בבנק הטורקי פוזיטיף. ערב עדותו של דנקנר בפני השופט גורפינקל, הודיעו נציגי התביעה וסנגוריו על הסדר טיעון בפרשה. כחלק מההסדר, הודה דנקנר בעבירות פחותות והודה במרבית העובדות בכתב האישום תוך הדגשה כי לא פעל בניגוד לאינטרס של בנק הפועלים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x