שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מלחמה בעזה

הנזק המוערך לתיירות הנכנסת ב-2014: כ-350 מיליון דולר

לפי לשכת מארגני התיירות הנכנסת, במהלך מבצע צוק איתן נרשמו ביטולים גורפים של יותר מ-300 אלף תיירים. על פי ההערכות כ-50 אחוז מהתיירים שהיו אמורים להגיע בחצי השני של השנה ביטלו את הגעתם

תומר הדר 11:3305.08.14

הנזק המשוער לתיירות הנכנסת לישראל מוערך בכ-350 מיליון דולר לשנת 2014, כך מעריך עודד גרופמן, סמנכ"ל לשכת מארגני התיירות הנכנסת. בשונה מתיירות פנים, ותיירות יוצאת, תיירות נכנסת היא התחום הכולל את כל התיירים המגיעים לישראל מחו"ל.

לדברי גרופמן: "אם בתחילת המבצע זיהינו מגמת דחיית עסקאות והזמנות, היום אנו רואים מהלך ברור של ביטולים גורפים של מעל 300 אלף תיירים". לדבריו, אחת הבעיות המרכזיות נובעת מן העובדה שחלק ניכר מן התיירות הנכנסת היא תיירות קיץ המגיעה בחודשים יולי ואוגוסט. עם הויתור השנה על ישראל כיעד יעברו התיירים למדינות אחרות המתמחות בתיירות קיץ-ולא ישובו עוד לישראל השנה.

 

נמל התעופה בן גוריון במהלך מבצע צוק איתן נמל התעופה בן גוריון במהלך מבצע צוק איתן צילום: טל אלטבך

 

על פי ההערכות עד סוף 2014 היו צפויים להגיע לישראל 1.2 מיליון תיירים באמצעות מארגני התיירות. על פי ההערכות כ-50 אחוז מהתיירים שהיו אמורים להגיע בחצי השני של השנה ביטלו את הגעתם.

 

בעקבות ביטולי הטיסות במהלך מבצע "צוק איתן", פנו אתמול מנכ"לי חברות התעופה הישראליות לשרי הממשלה בדרישה לקבל שורה של הטבות מהמדינה, ובהן צמצום תשלומים ואגרות בנתב"ג, הלוואות בערבות מדינה, תשלום לחברות על שעות נוספות לטייסים, תשלום עלויות נוספות בגלל הארכת מסלולי טיסה, פתיחת טרמינל 1 לטיסות, הנחיה לעובדי מדינה לטוס כחול לבן בלבד ושיפוי החברות כנגד ביטולים. המנכ"לים מעריכים את הנזק הכספי במאות מיליוני דולרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x