$
משפט

ביהמ"ש אישר את הסדר הטיעון עם אייל גולן שהורשע בעבירות מס: 4 חודשי שירות וקנס

הזמר הואשם ביחד עם חברת 'ליאם הפקות' ובכיריה בהעלמת הכנסות בסכום של 2.5 מיליון שקל. הוא הודה והורשע ב-9 עבירות מס שונות. יבצע את עונשו בבית אבות וישלם קנס של 75 אלף שקל. העונש למנהלי החברה: 8-9 חודשי מאסר וקנס של עשרות אלפי שקלים

זוהר שחר לוי 14:1003.08.14
הזמר איילן גולן, שהודה והורשע בעבירות מס, יבצע 4 חודשי עבודות שירות בבית אבות, כך קבע היום (א') בית משפט השלום בתל אביב. "יש משמעות להודייתו לחיזוק ההרתעה של הציבור אף שהעונש הקל יכול לפגום בכך", נכתב בגזר הדין. גולן, הואשם ביחד עם חברת ההפקות בהעלמת הכנסות בסכום של 2.5 מיליון שקל וביחד איתו הואשמו גם מנהלים בכירים בחברת ליאם הפקות, גולן שרעבי ואריק בני משה. בית המשפט גזר על השניים עונשי מאסר שבין 8-9 חודשי מאסר וקנס של עשרות אלפי שקלים.  

 

השופטת לימור מרגולין יחידי קיבלה את הסדר הטיעון שהושג בין רשות המסים לבין סנגוריו של גולן לפני מספר חודשים. במסגרת ההסדר, הודה והורשע גולן ב-9 עבירות מס שונות והצדדים הסכימו כי יוטל עליו עונש מאסר של 4 חודשים שירוצו בעבודות שירות. בית המשפט קיבל את ההסדר וקבע כי גולן יבצע את העונש בבית אבות כשבנוסף הוטל על גולן קנס כספי של 75 אלף שקל. חברת ההפקות של גולן, ליאם הפקות, שהואשמה גם היא במסגרת כתב האישום תישא בקנס של 100 אלף שקל שישולמו ב-10 תשלומים.

 

אייל גולן אייל גולן צילום: אורן אהרוני

 

לפי השופטת מרגולין-יחידי, הרשעתו של גוולן מבהירה כי את רוב המשים ביצע כמנהל אחראי. "החברה בבעלות יחידה שלו", אמרה, "ההכנסות הן פרי עבודתו בלבד והאחרים הם עובדיו".

 

לפי בית המשפט, אף שהעונש מקל מעט מהמתחם הראוי, שלדבריה אמור לעמוד לפחות על 6 חודשי מאסר שכן "יש לקחת את משך הזמן הארוך, 4 שנים, בהן נמשכו העבירות, מעמדו, והיקפי המס".

  

במאי השנה הגיע פרקליטו, עו"ד אודי ברזילי להסדר טיעון עם רשות המסים ולפיו הוא יודה בעבירות קלות יותר ויבצע 4 חודשי עבודות שירות. התיקון העיקרי כתב האישום בעניינו של גולן הוא המרת העבירת 'שותף לדבר עבירה' שיוחסה לו בעבירה של 'אחריות מנהל'. במסגרת ההסדר יוטל קנס כספי על חברת ליאם הפקות אולם טרם הוחלט מה יהיה גובה הקנס. לצד הרשעתו של גולן, הודו והורשעו גם שרעבי ובני משה.

 

באוקטובר האחרון הגישה רשות המסים כתב אישום נגד הזמר ונגד חברת ההפקות שבבעלותו -"ליאם הפקות" - המייחס להם העלמת הכנסות בגובה 2.5 מיליון שקל וכן הגשת דו"חות כוזבים.ביחד עם גולן הואשמו גם מנהלים בכירים בחברת ליאם הפקות, שרעבי ובני משה.

 

לפי כתב האישום, גולן ביחד עם המנהלים, העלימו הכנסות מהופעות באירועים פרטיים ועל ספינות נופש, הגישו חשבוניות פיקטיביות על מנת להקטין את תשלום המע"מ בו היו חייבים על עסקאות שלא התקיימו בפועל וכן הגישו דו"חות כוזבים לרשות המסים.

 

גולן מיוצג על ידי עוה"ד דובי וינרוט ועמית חדד ממשרדו של יעקב וינרוט ועו"ד אודי ברזילי.

 

בא כוחו של גולן, ד"ר יעקוב וינרוט מסר: "אנחנו שמחים שהפרקליטות וביהמ"ש השכילו לראות את האפיזודה הזו בפרופורציות שלה ולא נסחפו לגל הכללי של מה שכונה ולא בצדק פרשת גולן".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x