$
משפט

השחיתות בנמל אשדוד: יניב בלטר שוחרר לביתו בתנאים מגבילים

בעליה של חברת דנה לוגיסטיקה, שנעצר בחשד לשיבוש חקירה, שוחרר בעקבות הסכמה בין המשטרה ופרקליטיו

זוהר שחר לוי 12:4401.08.14
יניב בלטר, בעליה של חברת דנה לוגיסטיקה, שנעצר בחשד לשיבוש חקירת פרשת השחיתות בנמל אשדוד, שוחרר היום (ו') על ידי בית משפט השלום בראשון לציון, זאת לאור הסכמת הצדדים ובתנאים מגבילים.

 

 

 

שופט בית משפט השלום בראשון לציון, מנחם מזרחי, הורה על שחרורו של בלטר בערבות עצמית של 20 אלף שקל ואסר עליו ליצור קשר עם כל המעורבים בחקירה. תנאי השחרור של בלטר הושגו בהסכמת המשטרה ובהסכמת באי כוחו, עורכי הדין רונן רוזנבלום ודניאל קליין.

 

 

אלון חסן אלון חסן צילום: עמית שעל

 

בלטר נעצר במהלך השבוע האחרון על ידיי חוקרי היאל"כ (היחידה הארצית לפשיעה כלכלית) בחשד שניסה לשבש חקירה ולהשפיע על עדים הקשורים אליה. יחד עם בלטר נחקר בחשד לשיבוש גם דוד חסן, בן דודו של יו"ר ועד עובדי הנמל המושעה, אלון חסן. דוד חסן הועסק בדנה לוגיסטיקה כסמנכ"ל תפעול, והוא שוחרר למעצר בית.

 

בלטר, חבר ילדות של אלון חסן, הוא אחד החשודים בפרשת השחיתות בנמל אשדוד ונעצר במסגרתה לפני כחודשיים. לפי החשד, חסן קיבל שוחד מבלטר בתמורה לחסות שפרס על דנה לוגיסטיקה. לטענת המשטרה, לאחר שחרורו נפגש בלטר עם מעורבים בחקירה, עדים וחשודים, וניסה לתאם גרסאות עמם. לפי החוקרים, אותם עדים הגיעו למסור עדות בפניהם ומסרו גרסאות שקריות.

 

מנגד, טען בא כוחו של בלטר, עו"ד רוזנבלום, בדיון להארכת מעצרו שהתקיים השבוע, כי מעצרו הוא בסך הכל ניסיון להחזיר את החקירה לחיים באמצעות עבירה של שיבוש. טענה שלא התקבלה על ידי השופטת שרית זמיר שהורתה על הארכת המעצר ב-3 ימים וציינה כי "קיים חשד סביר ואף למעלה מכך שהחשוד מעורב בעבירת השיבוש המיוחסת לו". השופטת הוסיפה כי אין המדובר "באירוע חד פעמי אלא בהתנהלות מתמשכת המלמדת על דפוס".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x