$
משפט

ביהמ"ש הכיר בעו"ד שייצג חברה זרה בהליכים שונים כנציג החברה

השופטת דחתה את הטענה ששירותי המשרד נשכרו רק לשם ביצוע פעולות ספציפיות והתירה לעו"ד משה כאהן לקבל מסמכי תביעה נגדה בתיק אחר

ענת רואה 09:2029.07.14

עו"ד משה כאהן שייצג חברה זרה בהליכים שונים, ובהם בהתכתבות מול חברה ישראלית שבהמשך תבעה אותה, הוכר על ידי השופטת דניה קרת־מאיר כפרקליטה של החברה הזרה הנתבעת למרות התנגדותו לכך. המשמעות היא שמסירת כתב התביעה למשרדו תיחשב כאילו נמסרה לנתבעת עצמה.

 

מדובר בתביעה שהגישה איננגו מערכות נגד שני אזרחים רוסים ונגד חברה רוסית שבבעלותם. איננגו, המיוצגת על ידי עורכי הדין בנימין ברץ אייל אברמוב ואנה משה ממשרד פרל כהן צדק לצר ברץ, טענה שהנתבעים, אנדריי צ'לייפין ודימיטרי וורונין, גזלו את קניינה הרוחני ואף נקטו כלפיה שורת מעשים בלתי חוקיים. התובעת העבירה עותק מכתב התביעה למשרדו של עו"ד כאהן וביקשה שההמצאה תוכר כדין בהתאם לתקנות סדר הדין האזרחי.

 

השופטת דניה קרת-מאיר השופטת דניה קרת-מאיר

 

עו"ד כאהן טען שהוא מייצג את הנתבעים בעניינים אחרים, אך לא נשכר לייצגם בתביעה ולכן אינו משמש ככתובת להמצאת המסמכים. לפי התובעת, אין הכרח שעו"ד ייצג את הנתבע בהליך הספציפי, וניתן להניח בוודאות גבוהה שדבר הגשת התביעות הובא לידיעת הנתבעים.

 

השופטת קבעה שבין הצדדים התנהלה תכתובת, ועולה שהנתבעים קיבלו ייצוג משפטי ממשרד כאהן כדי להשיב לטענות התובעת בפברואר 2014, כחודשיים לפני הגשת התביעה. היא דחתה את הטענה ששירותי המשרד נשכרו רק לשם ביצוע פעולות ספציפיות, למשל מענה למכתב מסוים, אך לא לצורך ייצוג הנתבעים בסכסוך משפטי בישראל, וקבעה שהתמלאו התנאים לקבוע שההמצאה בוצעה כדין. הנתבעים חויבו ב־7,500 שקל הוצאות (10221-04-14).

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x