$
משפט

היועמ"ש: לחקור את חנין זועבי על הסתה

שוטרי נצרת התלוננו כי זועבי קראה לעברם קריאות גנאי. היועץ המשפטי אישר לפתוח בחקירה בנוגע להעלבת עובד ציבור ולהסתה לאלימות

ynet 16:4925.07.14

עוד חקירה פלילית נגד חברת הכנסת חנין זועבי: שבוע לאחר שחברת הכנסת נאזקה לכמה דקות על ידי שוטרים בהפגנה בחיפה, אישר היועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית בגין החשדות המיוחסים לחברת הכנסת במקרה אחר. בעקבות זאת, הנחה מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו את ראש אגף החקירות והמודיעין לפתוח בהקדם בחקירה פלילית בנושא. לפי החלטת ראש האגף לחקירות ולמודיעין, החקירה תנוהל בלהב 433.

 

תחילת האירוע בדיווח משוטר תחנת נצרת, לפיו בעת שסיים לטעון בבית משפט השלום בעיר בדיון בנוגע לחשודים בהפרות סדר - ובעודו עומד עם שוטר נוסף ברחבה הומה אדם בבית המשפט - החלה ח"כ זועבי לקרוא לעבר השוטרים קריאות גנאי קשות ולפנות לנוכחים באופן שיש בו לכדי חשד להעלבת עובד ציבור ולהסתה לאלימות.

 

ח"כ חנין זועבי ח"כ חנין זועבי צילום: עטא עוויסאת

 

המחוז הצפוני במשטרה העביר את החומרים לגורמי הפיקוד והאח"מ ובהמשך לכך, הנחה מפכ"ל המשטרה את ראש האגף לחקירות ולמודיעין לנקוט לאלתר בכל ההליכים הדרושים על מנת לבחון פתיחה בחקירה פלילית נגד חברת הכנסת.

לאחר בחינת הגורמים המוסמכים באגף החקירות והמודיעין הנחה ראש האגף להעביר את החומר לפרקליטות המדינה, תוך שציין את עמדתו כי יש מקום לפתוח בחקירה פלילית בעיניין.

 

בעקבות ההפגנה בחיפה בשבוע שעבר כתב השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' בעמוד הפייסבוק שלו כי בכוונתו לפעול בכל אמצעי חוקי כדי להסיר את חסינותה של ח"כ חנין זועבי בעקבות התנהגותה בהפגנה. "אני בוש ונכלם מהתנהגותה המכוונת והבזויה של זועבי, ששוב הוכיחה כי אינה ראויה להיקרא חברת כנסת. לכנות מפקד מחוז במשטרה בכינויי גנאי זו שפלות. אני מתכוון לוודא שהיא תיחקר ותיענש", כתב אהרונוביץ'.

 

סגנית שר הפנים, פאינה קירשנבאום: ״מדובר בצעד ראוי ונכון. למשטרה לא תהיה בעיה לאסוף את העדויות להסתה נגד מדינת ישראל, ולתמיכה בארגון הטרור חמאס״. קירשנבאום הדגישה כי "הליך החקיקה להתרת חסינותה ושלילת האזרחות של זועבי ימשיך במקביל וזוכה לתמיכה חוצת מפלגות״.

 

חבר הכנסת זאב אלקין (ליכוד), יו"ר ועדת החוץ והביטחון: ״אני שמח שמערכת אכיפת החוק והמשפט עושה סוף סוף את תפקידה. חנין זועבי מכהנת בכנסת רק בגלל שהמערכת המשפטית הגנה עליה כנגד החלטה צודקת של ועדת הבחירות המרכזית, לפסול את מועמדותה לכנסת ישראל. אני קורא למשטרה ולמערכת המשפטית לקדם את החקירה ואת ההעמדה לדין במהירות האפשרית. בשום מדינה דמוקרטית לא היו מוכנים לסבול התנהלות כזו״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x