$
משפט

כתב אישום נגד אבי דרכסלר, על העלמת הכנסה; לביהמ"ש הוגש הסכם טיעון

מנהל המינהל לשעבר השמיט מהדו"חות לרשויות המס הכנסות משתי עסקאות נדל"ן שהיה מעורב בהן. בפרקליטות מבהירים עם כי העבירות בוצעו "בשוגג, ללא הצדק סביר"; גם יועץ המס שלו הרצל רוקח כלול בכתב האישום

זוהר שחר לוי 12:0222.07.14

לבית משפט השלום בתל אביב הוגש היום (ג') כתב אישום על עבירות מס נגד עו"ד אבי דרכסלר, לשעבר מנהל מינהל מקרקעי ישראל וכיום איש עסקים בתחום הנדל"ן, ונגד הרצל רוקח, יועץ מס, בעבירות מס. לצד הגשת כתב האישום הוגש לבית המשפט הסדר טיעון לפיו יודה דרכסלר במיוחס לו וירצה 5 חודשי עבודות שירות. ההסדר טרם אושר על ידי בית המשפט.

 

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי פרקליטות מחוז ת"א (מסוי וכלכלה), בין השנים 2009-2005 השמיט דרכסלר מן הדו"חות שהוגשו לרשויות המס, את הכנסותיו משתי עסקאות נדל"ן בהן היה מעורב. בפרקליטות מבהירים כי העבירות בוצעו "בשוגג, ללא הצדק סביר".

 

רוקח, נטען בכתב האישום, ששימש כיועצו של דרכסלר לענייני מס וכמיצגו בפני רשות המסים, ניהל משנת 2008 את מערכת החשבונות של דרכסלר וסייע בהגשת הדו"חות על הכנסותיו לשלטונות המס. רוקח רשם בחסר הכנסה שנוצרה לדרכסלר באחת משתי העסקות האמורות, והשמיט מן הדו"ח שערך עבור דרכסלר דיווח על ההכנסה שנוצרה.

 

השמטת ההכנסות מהדו"חות שהוגשו לרשויות המס מתייחסת לשתי עסקאות. אחת מהן, משנת 2005, עסקה בה יזם דרכסלר את עסקת מכירת הבנק הרומני BANK EUROM, מהחברה ההולנדית KOLAL BV, לבנק לאומי. שכר טרחתו של דרכסלר מן החברה ההולנדית עמד על כ- 1.5 מיליון שקל.

 

אבי דרכסלר (ארכיון) אבי דרכסלר (ארכיון) צילום: שאול גולן

 

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד איריס שמואלי מפרקליטות ת"א, השמיט דרכסלר מספרי חשבונותיו רישום של התשלום הרביעי שקיבל במסגרת העסקה, סכום של 495,000 שקל. כך נטען, כי בדין וחשבון על הכנסותיו לשנת המס 2007 שהגיש דרכסלר לפקיד השומה, הוא השמיט את ההכנסה.

 

האירוע הנוסף מתייחס לשנים 2008-2007, אז, לפי כתב האישום, העניק דרכסלר ייעוץ משפטי, ביחד עם עורכי דין נוספים, בקשר עם עסקת נדל"ן במקרקעין באזור כפר סבא. העסקה הניבה לעורכי הדין הכנסה של שכר טרחה בסך כולל של 559,723 שקל. חלקו של דרכסלר בהכנסה עמד על מחצית.

 

לפי האישום, בדו"ח השנתי על הכנסותיו של דרכסלר, לשנת המס 2008, שנערך על ידי רוקח, נרשמה מחצית ההכנסה, אך נוכה ממנה חלקו של השותף לעסקה כהוצאה. רישום זו איפס את הדיווח על הכנסתו של הנאשם, ואיין את החבות במס של ההכנסה.

 

בא כוחו של דרכסלר, עו"ד אייל רוזובסקי, מסר בתגובה: "מדובר בעבירה קלה ובאירוע שהתרחש בטעות ודרכסלר מצטער על כך".

 

עו"ד משה ישראל, המייצג את רוקח, שבעניינו אין הסדר טיעון, מסר: "לפי כתב האישום מדובר בפעולה בשוגג וזה מראה שבכל מקרה לא הייתה כאן שום כוונה לפעולה תרמיתית. מדובר בסעיף קל ביותר של פקודת מס הכנסה". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x