$
משפט

בקשה לפירוק ערוץ 10 בגין חוב של מיליון שקל

שתי חברות אירופיות טוענות כי הערוץ נמנע מלשלם חוב על זכויות שידור למשחקי כדורגל שמכרו לו ב-2011. גורם בערוץ 10: "יש פה ויכוח על משחק אחד מ-2011 שבכלל לא שודר אצלנו"

אופיר דור 22:5918.07.14
שתי חברות אירופיות , Sportfive International ו-Sportfive GmbH, הגישו בתחילת השבוע תביעה לפירוק ערוץ 10 לבית המשפט המחוזי בתל אביב בגין חוב של מיליון שקל שיש לו לכאורה כלפיהן.

 

לפי התביעה, מקור החוב הוא רכישת זכויות שידור ושירותים נוספים הקשורים לארבעה משחקי כדורגל שהתקיימו ב-2011. בערוץ 10 דוחים את דרישת החוב וטוענים כי אין להם כל חוב לא משולם לחברות התובעות. גורם בערוץ 10 אמר כי "יש פה ויכוח על משחק אחד מ-2011 שבכלל לא שודר בערוץ 10"

 

 

בתביעה שהגישו החברות נטען כי "ערוץ 10 התעלם לחלוטין מדרישות חוזרות ונשנות שהפנתה אליו Sportfive בנוגע לתשלום החוב, ואף לא טרח להשיב למכתבים שנשלחו אליו בנדון על ידי באי כוחה של Sportfive. בנסיבות אלה, לא נותרו בידי Sportfive כל ברירה, והן נאלצו להגיש בקשה זו". שתי החברות התובעות משתייכות לקונצרן מדיה צרפתי בשם lagardere העוסק במכירה וסחר בזכויות שידור של אירועי ספורט.

 

החברות התובעות טוענות כי בקיץ 2010 סיכם מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי עם Sportfive על רכישת זכויות שידור לחמישה משחקי חוץ של נבחרת ישראל במוקדמות אליפות אירופה ב-2010-2011. בתמורה לזכויות סוכם על תשלום של 140 אלף דולר בגין כל משחק. בעבור אחד המשחקים סיפקו החברות גם שרותי גישה ללוויין והקמת עמדת שידור באצטדיון בעלות של 2,500 יורו עבור הערוץ.

 

בעוד עבור שלושת המשחקים הראשונים הועבר התשלום, לטענת התובעים הערוץ לא שילם את התמורה עבור משחק החוץ הרביעי בקמפיין של נבחרת ישראל נגד קרואטיה. בנוסף נטען כי ערוץ 10 לא העביר את התשלום עבור רכישת זכויות השידור בגין המשחק החמישי נגד מלטה. המשחק הזה הועבר על ידי ערוץ 10 לשידור בערוץ הספורט, אך לטענת התובעות ערוץ 10 הוא שמחויב לשלם על זכויות השידור.

 

יוסי ורשבסקי יוסי ורשבסקי צילום: נועם מושקוביץ

כמו כן טוענות החברות התובעות כי ערוץ 10 לא שילם את התמורה עבור שידור שני משחקים של מכבי חיפה במוקדמות ליגת האלופות באוגוסט 2011 (38.5 אלף יורו). לדברי התובעים הם ניהלו מגעים מול דבורה קמחי, היועצת המשפטית של הערוץ, על תשלום החוב הכולל אך אלו לא עלו יפה. לטענת התובעים, יש להורות על פירוק ערוץ 10 כיוון שמדובר בחברה חדלת פירעון.

 

ערוץ 10 סובל מקשיים תזרימים קשים בשנה האחרונה מאז עזיבתו של הפטרון המרכזי שלו, רון לאודר. במהלך השנה עלו טענות מכמה מפיקים על חוב של ערוץ 10 כלפיהם. כמו כן הערוץ חייב כ-18 מיליון שקל לרשות השנייה בגין דמי זיכיון ודמי הפצת השידורים במערך עידן פלוס. אולם עד היום לא הגיע אף אחד מהמקרים לבית המשפט.

 

התביעה נגד ערוץ 10 הוגשה על ידי עו"ד איל דורון מממשרד ש.הורביץ ושות׳.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x