שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

רוני מאנה תובע 11 מיליון שקל מתנובה ומאייפקס עבור מכירת השוק הסיטונאי

מאנה טוען שתיווך ב־2013 במכירת המתחם מתנובה לגינדי השקעות תמורת 1.1 מיליארד שקל. תנובה: מאנה פעל מטעם הקונים וקיבל תשלום מהם

זוהר שחר לוי וגולן חזני 08:1616.07.14

רוני מאנה תובע 11 מיליון שקל מקרן אייפקס וחברת תנובה, לאחר שלטענתו תיווך ב־2013 בעסקה למכירת השוק הסיטונאי מתנובה לחברת גינדי השקעות של מנור גינדי. מאנה הגיש אתמול את התביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ובה הוא טוען כי אייפקס מסרבת לשלם לו את דמי התיווך המגיעים לו – 1% מתוך סכום של 1.1 מיליארד שקל.

זהבית כהן מנכ"לית קרן ההשקעות אייפקס ישראל זהבית כהן מנכ"לית קרן ההשקעות אייפקס ישראל צילום: רמי זרנגר

 

הפרויקט היה המימוש הגדול ביותר של נדל"ן שבו החזיקה תנובה. מאנה נחשב לאחד המתווכים הבכירים בתחום הנדל"ן ובעבר היה מעורב בחלק מעסקאות הענק שביצע בארץ ארקדי גאידמק. מאנה טוען כי הוא זה שהביא את גינדי לעסקה ואף גישר בין הצדדים בגין פערי מחיר גדולים שהתגלעו ביניהם, עד שהגיעו להסכמות וביצעו את העסקה.

 

מתנובה נמסר כי "מר מאנה פעל כגורם עבור הקונים (גינדי), שמהם קיבל תשלום, ולא עבור המוכרים (חברת השוק הסיטונאי), שהסתייעו בשירותי סיטי בנק, וקיבל מהמוכרים דמי תיווך כפי שהתחייב מהסכם כתוב. על פי בדיקות שערכנו, מעולם לא הובטחו למר מאנה דמי תיווך, לא בעל פה ולא בכתב. מר מאנה מבקש להתנהל מול חברת השוק הסיטונאי בלי הסכם תיווך כתוב כמתחייב על פי חוק. בנוסף, למיטב ידיעתנו ועל פי דבריו, למר מאנה לא היה רישיון תיווך בעת מכירת מתחם השוק הסיטונאי, ובשיחות שבעל פה הוא הגדיר עצמו כ'גורם יעיל' ולא כמתווך מורשה".

 

השוק הסיטונאי נמצא במתחם המשולש שבין הרחובות קרליבך, החשמונאים ודרך מנחם בגין בתל אביב. בגלל גודלו ומורכבותו נדרשו שנים רבות כדי לתכנן ולפרסם את המכרזים למכירתו. הכוונה המקורית היתה למכור את כל השוק כחטיבה אחת, אך לאחר מכן הוא פוצל לשני שלבים: הבנייה המרקמית ומגדלי המגורים. באפריל 2010 זכתה גינדי השקעות בשותפות הריבוע הכחול בשלב הראשון לשיווק השוק הסיטונאי, שכלל את הבנייה המרקמית – עשרה בניינים בני 14 קומות, ובסך הכל 720 דירות תמורת 1.1 מיליארד שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x